AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Trabzonspor ile Anthony Nwakaeme arasındaki görüşmede beklenmedik sonuç

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 13 May 2022 - 11:04 / Son Güncelleme : 13 May 2022 - 11:29

Trabzonspor'dan ayrılışım ancak kulüp beni istemezse gerçekleşir diyerek bordo mavili taraftarların yüreğine su serpen Anthony Nwakaeme'de beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Trabzonspor, sergilediği müthiş performansla şampiyonlukta başrolü oynayan Anthony Nwakaeme'nin sezon sonunda bitecek sözleşmesini yenilemek için harekete geçmişti. Bordo mavili kulüp ile Nijeryalı yıldız arasında geçtiğimiz günlerde bir görüşme daha gerçekleşti.

"Trabzonspor'dan ayrılışım ancak kulüp beni istemezse gerçekleşir"

Trabzonspor'un ezeli rakibi Fenerbahçe ile görüştüğü iddiaları ortaya atılan 33 yaşındaki futbolcu, Kayserispor ile oynanan kupa maçının ardından yaptığı açıklamada., "Benim geleceğim Trabzonspor'da" diyen yıldız futbolcu, "Söylediğim gibi Trabzonspor başkanı dışında kimseyle görüşmedim. Trabzonspor'u çok seviyorum. Başkanla anlaşmaya yakınız. Benim Trabzonspor'dan ayrılışım ancak kulüp beni istemezse gerçekleşir." ifadeleriyle bordo mavili taraftarların yüreğine su serpmişti.

Yeni görüşme yapıldı

61Saat'te yer alan habere göre; daha önce Trabzonspor Kulübü’nün bonus ve imza parasıyla birlikte verdiği 3 milyon Euro’luk teklifi kabul etmeyen Nwakaeme ile karşılıklı açıklamaların ardından yeniden masaya oturuldu.

Trabzonspor teklifini değiştirdi

Trabzonspor daha önce verdiği ve Nwakaeme tarafından beklemeye alınan ve kabul edilmeyen şartlar üzerinde spor yasasının da devreye girmesinden sonra değişime gitmek zorunda kaldı.

Nwakaeme kabul etmedi

Trabzonspor yapılan son görüşmede yıldız oyuncusuna 2 yıllık sözleşme, 1,5 milyon Euro net maaş, 500 bin Euro bonus ve 500 bin Euro imza parası önerdi ancak bu teklife Nwakaeme cephesi olumsuz yanıt verdi.

3 yıl için 3 milyon Euro

Bordo Mavili kulüpten 3 yıl ve 3 milyon Euro talep ettiğini yönetime ileten Nijeryalı yıldızla bir daha görüşme yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini koruyor.