Belçika Ligi ekibi iflas ettiğini açıkladı!

20 Nisan 2020 15:23- Son Güncelleme - 20 Nisan 2020 15:23
Google news abonelik

Belçika Proximus Lig (1. Lig B Açılış) takımlarından Sporting Lokeren kulübünün iflas ettiği iddia edildi. Belçika basınında yer alan haberlere göre; Başkan Louis De Vries'in yatırımlar için bir alıcı bulamadığını ve iflas bayrağını çektiklerini açıkladı.

 

"Büyük üzüntü içindeyim"

AJANSSPOR / DIŞ HABER

De Vries, "Büyük üzüntü ve pişmanlık içindeyim. Tüm çabalara rağmen gerekli yatırımları zamanında çekemediğimizi söylemek istiyorum. Kapsamlı bir değerlendirme yaptıktan sonra avukatımızın mahkeme kararını kabul ettikten sonra bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Şu anda daha fazla kişisel iletişim kuramayacağım için özür diliyorum. Tüm çaba, destek ve özveri için teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

 

Lokeren kapatılıyor mu?

Belçika basınında yer alan haberlere göre Lokeren kulübünün iflas kararı sonrası K.F.C. Vigor Wuitens Hamme takımı ile iletişim halinde olduğu ve birleşip birleşmeyeceğinin önümüzdeki günlerde belli olacağı kaydedi. Ayrıca Lokeren kulübünün 2. Amatörde hali hazırda bir genç takımı olduğu belirtildi.

Lokeren'in K.F.C. Vigor Wuitens Hamme takımı ile anlaşması durumunda ise 3. ligden yoluna devam edeceği, ancak henüz net bir anlaşmanın olmadığı iddia edildi. Kulübün yaklaşık olarak 5 milyon Euro kadar borcu bulunuyordu. 

 

Oyuncular serbest kalacak

Oyuncular serbest kalacak

Öte yandan kulübün kapanması durumunda tüm oyuncuların serbest kalacağı belirtildi.