Belçika Polisinden Club Brugge - Beşiktaş Maçı Uyarısı

Orhan Gülek
19.09.2023 - 16:47 | Son Güncellenme: 19.09.2023 - 16:59

Brugge Belediyesi ve Belçika polisi, Konferans Ligi'nde oynanacak Club Brugge - Beşiktaş maçını "yüksek riskli" olarak değerlendiriyor. İşte detaylar...

Belçika Polisinden Club Brugge - Beşiktaş Maçı Uyarısı

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş, UEFA Konferans Ligi'nde ilk grup maçında perşembe günü Club Brugge deplasmanına konuk olacak. Bu mücadele öncesi Belçika'da Brugge Belediyesi ve polis alarma geçti.

"2015 kötü bir tecrübe oldu"

Brugge kenti belediye başkanı Dirk De Fauw, maçı geçmiş tecrübelerden ötürü “yüksek riskli” olarak değerlendireceğini belirtti.

Brugge Belediye Başkanı Dirk De Fauw açıklamasında, “Club Brugge ve Beşiktaş, 12 Mart 2015'te karşı karşıya gelmişti. Ne yazık ki çeşitli olaylar ve kavgalar çıktı. Bazı polis memurları yaralandı. Bu nedenle bu maçı 'yüksek riskli' olarak değerlendirmemiz mantıklı.” cümlelerini kullanarak perşembe günü kenti etkili bir şekilde koruyacaklarını dile getirdi.

Club Brugge - Beşiktaş maçına tedbir kararı

Başkan De Fauw, Jan Breydel Stadyumu'nun 1 kilometre çapındaki kamuya açık cam kaplarda içki ve yemek satılmayacağını dile getirdi. Saldırı unsuru olarak camın kullanılacağını düşündüklerini belirten başkan, buna önlem aldıklarını dile getirdi.

İlgini Çekebilir
Trabzonspor - Beşiktaş maçında kural hatası yapıldı mı?
Habere Git

İşte Brugge Belediyesi'nin Beşiktaş maçı öncesi aldığı ekstra tedbirler

  • 21 Eylül Perşembe günü saat 13.00'ten 22 Eylül Cuma gece saat 02.00'ye kadar Jan Breydel Stadyumu'nun bin metre yarıçapındaki alanda kamuya açık içki, yemek ve ticari kuruluşlarda cam kaplarda her türlü içeceğin servis edilmesi yasaklanmıştır.
  • Aynı zaman diliminde şehir merkezindeki eğlence bölgesi için de cam yasağı uygulanacak. Normalde perşembe akşamı saat 22.00'den pazar sabası saat 08.00'e kadar geçerli olan bu kural, bu maç için daha erken yürürlüğe girecek. Bu yasak, Brugge'nin merkezindeki birçok sokak için de geçerli.

Kurallar, Club Brugge - Beşiktaş maçı bitine kadar geçerli

  • Brugge bölgesinde duman, ateş, ışık veya gürültü çıkarmaya yönelik piroteknik (havai fişek, sis bombası) araçların bulundurulması veya kullanılması da yasaklandı.
  • Maç için geçerli bileti olmayan Beşiktaş taraftarların Brugge'deki tren istasyonuna yaklaşmasına izin verilmeyecek. Brugge şehir merkezinde, St-Andries ve St-Michiels'te futbol bileti olmayan taraftarlar idari olarak tutuklanabilir. Bu kural perşembe günü saat 13.00'ten maç bitine kadar geçerli.

Beşiktaş, Club Brugge'e boyun eğmişti

Beşiktaş, 2015 senesinde Avrupa Ligi son 16 maçında Club Brugge ile eşleşti. İlk maçında Brugge’da 2-1 mağlup olan Kartal, turu İstanbul’a bırakmıştı.

Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynadığı ikinci maçta Brugge temsilcisine 3-1 mağlup oldu ve Avrupa Ligi’nden elendi.

Club Brugge - Beşiktaş maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Club Brugge ile Beşiktaş arasındaki maçın 21 Eylül Perşembe günü, saat 22.00'de başlaması planlandı. Mücadele Jan Breydelstadion'da oynanacak ve EXXEN’den platformundan naklen yayınlanacak.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler