Belhanda: "Sneijder benden daha iyi futbolcu"

01.05.2020 - 11:35 | Son Güncellenme: 01.05.2020 - 11:46

Galatasaray'da forma giyen ve 8 numarada oynamasına rağmen 10 numaranın kendisine verilmesinin gururlandırıcı olduğunu söyleyen Younes Belhanda, sürekli Wesley Sneijder’le karşılaştırılmaktan rahatsızlık duyduğunu da vurguladı.

Galatasaray'da performansı ve saha içi tavırları ile her zaman tartışma konusu olan Younes Belhanda, son olarak yönetimin maaş indirimi isteğine, "Kabul ederim, ancak sözleşmemi uzatırsanız" cevabıyla gündeme gelmişti. Faslı yıldız şimdi de Fransa basınına verdiği demeçle çok konuşulacak gibi duruyor. 8 numara pozisyonunda oynamasına rağmen sarı-kırmızılı takımda 10 numaranın kendisine verildiğini dile getiren 30 yaşındaki tecrübeli futbolcu, "Bu da beni gururlandırıyor" dedi.

Wesley Sneijder'in gönderilmeden önce kadro dışı bırakıldığı dönemde 10 numaralı formayı sırtına geçiren Belhanda, sürekli Hollandalı yıldızla kıyaslanmasının doğru olmadığını belirtti. "Sneijder benden daha iyi futbolcu" ifadesini kullanan Belhanda, Galatasaray'dan ayrılmak istemediğini vurgulayıp şunları söyledi: 

"Fatih Terim beni koruyor ve seviyor. Fenerbahçe maçında kırmızı kart gördüğümde de bana kızmadı. İstanbul'da mutluyum. Başka kulüplerden teklif aldım ama Terim beni göndermedi." (Sabah)

En sevdiğin koç kim? sorusuna Belhanda, "Birkaç tane var ama sanırım ilk çıkışını yaptığım teknik direktör Rene Girard Bana her zaman güvendi. İlk profesyonel oynamamı sağladı, babam olduğunu söylemeyeceğim ama bana güveniyor.Ona karşı özel bir sevgim var. Diğerleriyle karşılaştırılamaz." dedi.

Senin için hazırladığımız haberler