Belhanda suçlamıştı! Görevlerinden istifa etti...

Galatasaray forması giyen Younes Belhanda, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak kendisine bedevi diyen Divan Kurulu üyesine serzenişte bulunmuştu. Galatasaray'da bedevi diyen üye kim, görevlerinden istifa mı etti? İşte detaylar...
12 Ocak 2021 13:36- Son Güncelleme - 12 Ocak 2021 18:21
Google news abonelik

Hüseyin ÖZKÖK-AJANSSPOR

Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray'da forma giyen Younes Belhanda, kendisine yönelik ırkçılık yapıldığını söylemişti. Belhanda'ya bedevi diyen Divan Kurulu üyesi Cem Emiroğlu ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Detaylar haberimizde...

Cem Emiroğlu görevinden istifa etti

Galatasaray'ın Faslı futbolcusu Younes Belhanda'ya sosyal medya hesabından adını vermeden "bedevi" demesi nedeniyle tepki gören Galatasaray Spor Kulübü Disiplin Kurulu, Yelken Komitesi ve aynı zamanda Divan Kurulu üyesi olan Cem Emiroğlu, bu tepkilerin ardından Disiplin Kurulu ve Yelken Komitesi üyeliklerinden istifa ederek yazılı istifasını kulüp genel sekreterliğine gönderdi.

Belhanda için tam olarak ne demişti?

Cem Emiroğlu, "Bu bedevi ile mi sözleşme uzatılacak? Yazıklar olsun. Kuruş değeri yok bu herifin. Gönderin gitsin. 90 dakika boyunca 2 ara pas yapacak, milyon euro götürecek. Ne güzel İstanbul. Fatih Terim'in Belhanda aşkını bir türlü anlamadım. Anlayan varsa anlatsın" ifadelerini kullanmıştı. 

Belhanda'nın açıklaması

Faslı oyuncu da bu yakıştırmaya yanıt verdi. Belhanda, "Önce bir hakem tarafından, 'negro' tabirine maruz kaldık, bugün bedevi unvanı kazandık. Bu ırkçılık ne kadar ileri gidecek! Futbolumu beğenmeyebilirsiniz ancak 'bedevi' diyerek bir toplumu, milleti küçük göremezsiniz. Bunun kimseye yararı olmaz. Ben kökenimi asla inkar etmeyeceğim, kesinlikle bir bedeviyim ama Galatasaray'ı seven ve temsil eden bir bedevi" paylaşımını yaptı.