• Diğerleri

Belhanda ve Feghouli sözleşmelerine güveniyor!

5 Eylül 2018 10:49- Son Güncelleme - 5 Eylül 2018 11:03
Google news abonelik

Gösterdiği istikrarsız performanstan dolayı Fatih Terim'in bu sezon yedek kulübesine mahkum ettiği Sofiane Feghouli, takımın en çok kazanan futbolcusu durumunda. Peformans-maaş kıyası yapıldığında istenen verimi sağlayamayan Feghouli-Belhanda ikilisi, kontratlarının gücüne güveniyorlar. (Hürriyet)

25 MİLYON EURO TAZMİNAT...

Transfer döneminde Al-Hilal Kulübü'nden 5,5 milyon Euro isteyen yıldız oyuncu, Arabistan kulübü ile anlaşamamıştı. Senelik bonuslar hariç 3.850 milyon Euro maaş alan Feghouli'nin sözleşmesi 2022 yılında bitiyor. Galatasaray Feghouli'yi satmadan göndermek istese 15,4 milyon Euro tazminat ödemek zorunda. Aynı şekilde 2021'e kadar sözleşmesin bulunan Younes Belhanda ise güçlü kontratına güveniyor. Yıldız oyuncuyu göndermenin maliyeti ise 10,5 milyon Euro. Belhanda yaz döneminde eski kulübü Nice'ten gelen teklifi de elinin tersiyle itmişti.

CEFASI RODRIGUES'İN, SEFASI ONLARIN

CEFASI RODRIGUES'İN, SEFASI ONLARIN

Galatasaray'da yıllık ücretine zam alan Garry Rodrigues, takımın hücum hattının değişilmez ismi durumunda. Özellikle geçen sezonki şampiyonlukta büyük pay sahibi olan 27 yaşındaki kanat oyuncusu, aldığı zamma rağmen maaş-performans kıyaslamasına göre takım arkadaşlarının epey arkasında... Galatasaray'ın en yüksek yıllık ücreti alan ismi Sofiane Feghouli, geçtiğimiz sezon transfer edilen Cezayirli futbolcu, zaman zaman iyi oynasa da istikrar sorunu yaşıyor. Fatih Terim'in bu sezon Süper Lig'de 11'de şans vermediği Feghouli, geçen sezon 31 maçta 7 gol ve 10 asistlik performans sergileyerek 17 kez gole katkıda bulundu. Feghouli'nin yarısı kadar yıllık ücret alan Rodrigues ise 40 maçta 10 gol ve 11 asistlik performans sergiledi. Belhanda ise 35 maçta 3 gol ve 10 asistlik katkıda bulundu.

GOMIS GÜNAH KEÇİSİ OLMUŞTU

GOMIS GÜNAH KEÇİSİ OLMUŞTU

Gösterdiği üstün performanstan ötürü maaşının artırılmasını isteyen Bafetimbi Gomis ise 40 resmi maçta kaydettiği 32 gol ve 6 asist ile performansta zirve yaptı. Zam isteğinden dolayı yönetim ile arası açılan Fransız yıldız, Suudi Arabistan'dan gelen teklif sonrası takımdan gönderildi. 33 yaşındaki futbolcu 3.3 milyon Euro yıllık sabit ücret alıyordu.

Sofiane Feghouli: 3.85 milyon Euro
Fernando Muslera: 3.575 milyon Euro
Younes Belhanda: 3.350 milyon Euro
Fernando Reges: 3.3 milyon Euro
Selçuk İnan: 2.950 milyon Euro
Yuto Nagatomo: 2.5 milyon Euro
Mariano: 2.3 milyon Euro
Maicon 2.2 milyon Euro
Eren Derdiyok: 2.150 milyon Euro
Serdar Aziz: 2 milyon Euro

Kale dibinden topu dışarı yolladı