Belichick: “Bu takımda sağlıktan daha önemli bir şey yok”

New England Patriots’ın tecrübeli çalıştırıcısı, takımdaki sağlık durumu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
8 Ekim 2020 18:26- Son Güncelleme - 8 Ekim 2020 18:26
Google news abonelik

Bertan ERMAN

NFL’de koronavirüs sorunu her geçen gün büyüyor.

Tennessee Titans kadar büyük sıkıntılar yaşamasa da, New England Patriots da bu konuda muzdarip olan takımlardan biri.

Geçen hafta yıldız oyuncusu Cam Newton’ın COVID-19 testi pozitif çıkmış ve bu nedenle Massachusetts ekibinin Kansas City Chiefs ile deplasmanda oynayacağı pazar günü maçı pazartesi akşamına ertelenmişti. Chiefs karşısında Newton’dan yoksun olan Pats, mücadeleden 30-16’lık skorla mağlup ayrılmıştı. Dün ise, Patriots defansının yıldız cornerbacki ve geçen sezonun en iyi savunmacısı seçilen Stephon Gilmore’un COVID-19 testi pozitif çıktı. Her iki oyuncuda da semptom yok ve karantina süreçlerini geçiriyorlar.

Yaşanan bu sorunlara ilişkin açıklamalarda bulunan New England Patriots Baş Antrenörü Bill Belichick, “Bu takımda sağlıktan daha önemli bir şey yok. Eğer takımınız sağlıklı değilse, takım diye de bir şey yoktur. Bu bizim bir numaralı önceliğimiz ve sadece takım için değil, ailelerine ve yakınlarına da şunu söyleyebilirim; bu bizim bir numaralı endişemiz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Her zaman bu böyle oldu ve değişmeyecek.”

Patriots, pazar günü Denver Broncos ile karşı karşıya gelecek.

Fotoğraf: David Silverman / New England Patriots

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!