AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Belirsizlik içinde senaryolar üretiyoruz"

İlk Yayınlanma : 16 Nis 2020 - 18:32 / Son Güncelleme : 16 Nis 2020 - 18:58

"Belirsizlik içinde senaryolar üretiyoruz"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, beIN Sports'un canlı yayın konuğu oldu. beIN Sports'a gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Türkoğlu, "Yabancı oyuncular ülkelerine döndüler. Döndüklerinde karantinaya girecekler mecburen, girerlerse tekrar antrenman süreçleri ister istemez 2 hafta ileriye atılıyor. Böyle tarihleri ileri ata ata olabilecek potansiyelden de uzaklaşıyoruz" dedi.

Liglerin başlama tarihi belli oldu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle hala bazı soruların cevabının olmadığını belirten TBF Başkanı, "Şu an bir belirsizlik var. Bizi en çok yoran noktalardan birisi bu diyebilirim. Akan bir fikstürümüz vardı, program belliydi. Şimdi, tamamen bir belirsizlik içinde senaryolar üretmeye çalışıyoruz, kolay olmuyor.

Yaklaşık 1 aydır basketbol oynamıyoruz. Sporcular evde antrenmanlarını yapıyorlar tabii ama birkaç ay daha böyle devam ederse bazı hedeflerden uzaklaşmış olacağız. Bu arkadaşların 3 ay daha antrenman yapamaması demek, bir şeylerden baya yoksun olacaklar demektir.Gönlümüzden geçen, ligin adaletli bir şekilde tamamlanması" ifadelerini kullandı.