AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Belözoğlu'ndan mektupla veda! Aşçıdan futbolcuya herkesi tek tek aradı

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 02 Haz 2021 - 20:19 / Son Güncelleme : 03 Haz 2021 - 01:42

Son dakika spor haberleri... Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'den ayrıldığını duyurdu. İşte Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye veda mesajı...

AJANSSPOR - HABER

Fenerbahçe'de Emre Belöçoğlu dönemi resmen bitti.  Futbolu bıraktıktan sonra önce sportif direktör sonra teknik sorumlu olarak görev yapan Belözoğlu, Başkan Ali Koç'un dün yabancı teknik direktör kararını açıklamasından sonra kulübe yazdığı mektupla veda etti.

Aşçıdan futbolculara tek tek telefon

Emre Belözoğlu, veda mektubu Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yayınlanmadan önce futbolculardan Samandıra'da çalışanlara, kulüpteki görevlilere kadar herkesi tek tek aradı. Onlarla vedalaşan ve helallik isteyen Belözoğlu'nun mektubu daha sonra resmi sitede yayınlandı.

"Fenerbahçe'nin evladı olarak ayrılıyorum"

Belözoğlu'nun 'Büyük Fenerbahçe Ailem’e başlığı ile yapılan paylaşımda, “Değerli vaktinizi fazlaca almadan birkaç cümle ile sizlerle duygularımı paylaşmak istiyorum. Yıllar önce futbolcu olarak girdiğim bu kapıdan Kaptan, ardından Sportif Direktör ve son olarak da Teknik Direktör olarak görev yaptığım evimden, bugün itibarı ile Fenerbahçe’nin bir evladı olarak ayrılıyorum" denildi.

"Bir başkandan fazlası..."

Belözoğlu mektubundan Başkan Ali Koç'un kendisine güvenini her zaman hissettirdiğini belirtti. Mektup şöyle devam etti:

"Bu süreçte benim için bir başkandan fazlası olan, güvenini daima hissettiren Sayın Başkanım Ali Koç’a, yönetim kurulumuza, Samandıra’daki tüm mesai arkadaşlarıma ve şampiyonluğu son maça kadar taşıyan futbolcu kardeşlerime, eşim ve çocuklarımdan uzak kaldığım bu süreçte aile sıcaklığını hissettiren Samandıra ve kulüp personelimize, yeşil sahadan spor yöneticiliğine geçiş sürecimde, bilgi ve birikimlerini benimle paylaşan hukuk ve finans ekibimize, ağır pandemi koşullarına rağmen gece gündüz demeden sezon boyunca koordineli bir şekilde çalışmalarımıza destek olan futbol koordinasyon ekibime çok teşekkür ederim. Sizinle bu büyük çınarın altında çalışmak her daim büyük bir şereftir."

Taraftara: "Bir gün telafi edeceğim"

Belözoğlu, taraftar için ayrı bir bölüm ayırdı.  "Kalbimin en özel yerinde, en büyük teşekkür Fenerbahçe taraftarına" diyen Belözoğlu şunları söyledi: "Bu sezon her ne kadar fiziken ayrı düşmüş olsak da, kalbimiz, inancımız, umutlarımız daima bir oldu. Anadolu’da, sokakta, deplasmanda daima beni bağrınıza bastınız, umuduma ortak oldunuz. Sonu hayal ettiğim gibi bitmeyen bu sezondaki tek burukluğum sizleri ve çocuklarımızı mutlu edememek oldu. Bunu bir gün fazlasıyla telafi edeceğime inanabilirsiniz. Çünkü ben buna inanıyorum."

"Yıpratmak isteyenler olacaktır"

Belözoğlu, ayrılığından sonra olmayacak senaryolarla takımı yıpratmak isteyenler olacağı uyarısında bulundu. Mektup şöyle sona erdi:

"Ayrılık sürecime dair, kulübümüzü, tüm sezon defalarca gördüğümüz gibi, olmayacak senaryolarla yıpratmak isteyenler mutlaka çıkacaktır. Son maçımızdan bu güne kadar, ismimi doğrudan hedef alarak yapılan bazı planlı saldırılar karşısında özellikle sessiz kaldım. Bunun sebebi Fenerbahçe’me olan saygı ve sevgimdir. Başkanımız ile dostluğumuz, birbirimize duyduğumuz güven ve saygı, bugün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Bana verilen her görevi kulübümün menfaatlerini düşünerek, var gücümle yerine getirmeye çalıştım. Buna karşın, ne yazıktır ki koskoca bir çınarı kendi hesapları için kullanmaya çalışan kısır zihniyetleri de gördüm, Kimin ne hesabı olduğunu çok iyi biliyorum. Ancak ben bugün de yine küçük hesapların içinde olmayacağım. Mutluyum, ülkemizin en köklü camiası Fenerbahçe Spor Kulübü’nde futbolcu, teknik direktör ve sportif direktör olarak hizmet verebildim. Gururluyum ,sizlerin bana tek gerçek yer olan sokakta gösterdiğiniz teveccühü hissettim. Mahçubiyetimiz yok şevkle ter döktük: mahrumiyetimiz yok parayı başat değer bilmedik. Bildiğim tek şey ise kimse saygınlığını kendi elleri ile teslim etmedikçe kaybetmez.. Sevgili Fenerbahçeliler; Sizlere şampiyonluk ile veda edebilmeyi çok isterdim ama nasip olmadı. İnşallah beraberce kupalar kaldırdığımız zamanlar da elbet bir gün gelecek. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sizi çok seviyorum. Saygı ve Sevgilerimle..."

Yardımcı teknik direktörlüğü kabul etmedi

Sezona sportif direktör olarak başlayan Emre Belözoğlu teknik direktör Erol Bulut’un ayrılığının ardından son 10 maçta sahaya teknik sorumlu olarak çıktı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Emre Belözoğlu’na yardımcı antrenörlük teklif ettiklerini ancak sıcak bakmadığını söylemişti.

Fenerbahçe'den Emre Belözoğlu paylaşımı

Belözoğlu'nun veda mesajı üzerine Fenerbahçe'den de bir açıklama geldi. Açıklamada ''Çubuklu için yapılanlar sonsuzlukta yankılanır!" Kulübümüz ve kalbi Fenerbahçemiz ile atan milyonlarca yürek adına, Emre Belözoğlu’na sonsuz teşekkürlerimizle... Yolun açık, şansın bol olsun!'' ifadelerine yer verildi. 

Futbolcu, sportif direktör ve teknik direktör

Emre Belözoğlu, daha önce 6 sezon formasını giydiği Fenerbahçe'de 2020-21 sezonu öncesi sportif direktörlük koltuğuna getirildi. Tecrübeli futbol adamı, Erol Bulut ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük koltuğuna oturdu. Zorlu bir göreve soyunduğunu ancak; bunu Fenerbahçe’nin menfaatleri doğrultusunda yaptığını söyleyen Belözoğlu, 10 hafta teknik direktör olarak sahada yer aldı. 

Belözoğlu döneminde alınan sonuçlar 

▶ Fenerbahçe 1-0 Denizlispor
▶ Malatyaspor 1-1 Fenerbahçe
▶ Fenerbahçe 3-1 Gaziantep FK
▶ Başakşehir 1-2 Fenerbahçe 
▶ Fenerbahçe 3-2 Kasımpaşa
▶ Alanyaspor 0-0 Fenerbahçe
▶ Fenerbahçe 3-1 Erzurumspor
▶ Ankaragücü 1-2 Fenerbahçe
▶ Fenerbahçe 1-2 Sivasspor 
▶ Kayserispor 1-2 Fenerbahçe

 

EMRE BELÖZOĞLU'NUN TÜM FENERBAHÇE KARİYERİ HAKKINDA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Fenerbahçe, ayrılığı KAP'a bildirdi

Fenerbahçe, Emre Belözoğlu ile yolların ayrıldığını KAP'a bildirdi ve ''Şirketimiz Sportif Direktörü Sayın Emre Belözoğlu'nun sözleşme süresi tamamlanarak görevinden ayrılmıştır. Yatırımcılarımızın bilgisine sunarız'' ifadelerine yer verildi.