AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ben Simmons’tan Philadelphia 76ers'a 19 Milyon Dolarlık Şikayet

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 16 Nis 2022 - 23:50 / Son Güncelleme : 16 Nis 2022 - 23:55

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Brooklyn Nets oyuncusu Ben Simmons eski takımı Philadelphia 72ers’tan şikayetçi oldu. İşte detaylar…

AJANSSPOR HABER

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Philadelhia 72ers’ın eski oyuncusu Avusturalyalı basketbolcu Ben Simmons, 19 milyon dolarlık maaş kaybı yüzünden şikâyette bulundu.

19 milyonluk ceza

Ben Simmons bu sezon başındaki takımı Philadelphia 72ers’a zihinsel olarak sahada olmaya hazır olmadığını söylemişti. Sixers ise bu sezon takımla oynamayan ve antrenmanlara da katılmayan Ben Simmons’a 19 milyon dolardan fazla para cezası vermişti.

Eski takımından şikayetçi oldu

ESPN’in aktardığı bilgilere göre ise Ben Simmons, Philadelphia’dan Brooklyn Nets’e transfer olduktan sonra 19 milyon dolarlık bu kaybı yüzünden eski takımını şikâyet etti.

Sözleşmeyi ihlal ettiği söylendi

Avusturalyalı basketbolcunun eski takımı Philadelphia ise Simmons’ın NBA ve Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği arasındaki toplu iş sözleşmesi kapsamında bulunan sözleşmesini ihlal ettiğini belirtmişti.

"Simmons’a inanıyorum"

Sixers Başkanı Daryl Morey ise Ben Simmons’ın zihinsel sağlığı sebebi yüzünden sahaya çıkamadığını sözylemesi hakkında konuşmuş ve bu konuda Ben Simmons’ın dürüstlüğüne inandığını söylemişti.

Playofflar için dönebilir

Philadelphia 72ers’tan Brooklyn Nets’e transfer olan Simmons, yeni takımı için henüz sahaya çıkmadı. Söylentilere göre ise Avusturalyalı oyuncu playofflarda yeni takımı Nets için sahaya çıkabilir.

Taraftarları kullanabilir

Geçtiğimiz haftalarda Brooklyn Nets maç için Philadelphia’dayken 72ers taraftarları eski oyuncuları Ben Simmons’a tepki göstermişti. Philadelphia taraftarları tarafından yuhalanan ve tepki gören Ben Simmons’ın bu durumu şikayet sürecinde kullanabileceği belirtiliyor.