Ben Wallace'dan Carmelo'ya cevap! "Onu draft etseydik..."

8 Nisan 2020 20:06- Son Güncelleme - 8 Nisan 2020 20:17
Google news abonelik

Detroit Pistons efsanelerinden Ben Wallace, Carmelo Anthony'nin cümlelerine cevap niteliğinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Carmelo Anthony, Miami Heat efsanesi Dwyane Wade ile gerçekleştirdiği Instagram canlı yayınında "Pistons beni draft etseydi, şimdi 2 ya da 3 yüzüğüm olabilirdi" demişti.

Ben Wallace bu sözlere karşılık verdi. Eski basketbolcu, "Carmelo'yu draft etseydik, şimdiye kadar hiç şampiyonluk kazanamayacağımızı düşünüyorum. Melo, kendine oynuyor. Takım kimyasını bozma potansiyeline sahip." şeklinde konuştu.

2003 Draftında neler olmuştu?

2003 Draftında neler olmuştu?

Efsane 2003 draftından Lebron James, Carmelo Anthony, Chris Bosh, Dwyane Wade, Chris Kaman gibi döneme damgasını vurmuş oyuncular çıkmıştı. O sene 1. sıradan oyuncu seçme hakkı Cleveland Cavaliers'taydı ve bu her biri yıldız olacak oyuncular arasından Lebron James'i seçti. 2. sıra draft hakkını elinde bulunduran Detroit Pistons ise bu isimlerin dışında, gelecek vaadettiğini düşündüğü Avrupalı Darko Miliciç'i kadrosuna kattı. Günümüz yıldızlarından Carmelo ise Denver Nuggets'in yolunu tuttu.

Darko, Detroit'te neredeyse hiç verimli olamazken Melo, o yıl en iyi çaylak 'ine seçildi, Çaylak Challenge MVP'si oldu. 3 kez All-NBA kadrsouna seçildi ve 9 kez All-Star oldu.

Detroit Pistons ise o sezonun favorisi olmamasına rağmen NBA şampiyonu olmayı başardı. Mehmet Okur'lu Pistons, draftta istediği sonucu elde edemese de şampiyonluk yarışında rakiplerini geçerek mutlu sona ulaşmayı bildi. Takımın bu başarısındaki en öncemli etken, oyuncuların birbirleri ile eşsiz uyumuydu.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

Bu gol nasıl kaçar