Pascal Nouma: ''Benim sıralamam Maradona, Messi, Sergen Yalçın ve Zidane''

Ali Bozkurt
11.03.2024 - 15:32 | Son Güncellenme: 11.03.2024 - 15:39

Bir dönem Süper Lig devi Beşiktaş forması giyen eski futbolcu Pascal Nouma, eski takım arkadaşı Sergen Yalçın hakkında açıklamalarda bulundu. Detaylar...

Pascal Nouma: ''Benim sıralamam Maradona, Messi, Sergen Yalçın ve Zidane''

AJANSSPOR HABER

Bir dönem Süper Lig devi Beşiktaş forması giyen eski futbolcu Pascal Nouma, eski takım arkadaşı ve Antalyaspor'un teknik direktörü Sergen Yalçın'a övgüler dizdi. Nouma, Sergen Yalçın'ı dünya yıldızları ile aynı sıralamada gördüğünü açıkladı. Detaylar...

''Sergen’i antrenmanda gördüğümde şok oldum''

Sergen Yalçın'ı ilk gördüğünde şok olduğunu söyleyen Pascal Nouma, ''Sergen Yalçın benim için 1 numaraydı. Sergen’i antrenmanda ilk gördüğümde ‘Bu adam kim’ dedim. Şok oldum resmen. Zidane ile 7 sene boyunca beraber oynadık. O da çok çalışmazdı fakat 14 yaşında neyse 21 yaşında da aynı yetenekliydi ama Sergen Türkiye’de tek…'' dedi.

''Sergen'i anlatıyorum''

Sergen Yalçın'ı hep anlattığını söyleyen Pascal Nouma, ''Fransa’da katıldığım programlarda bana soruyorlar, ‘Zidane, Weah gibi çok önemli yıldızlarla oynadın. En iyisi hangisiydi?’ Onlara ‘özür dilerim ben Türkiye’de Sergen Yalçın gibi bir yıldızla da oynadım. Onu es geçmeyelim’ diyorum.'' dedi.

''Bir Sergen Yalçın daha 30 bin yıl sonra belki gelir''

Sergen Yalçın'ı dünya sıralamasına eklediğini açıklayan Pascal Nouma, ''‘Sergen kim’ diye soruyorlar. Onlara Sergen’i izlettiğimde ağızları açık kalıyor. Benim için dünyada sıralama Maradona, Messi, Sergen ve Zidane. Bir Sergen Yalçın daha 30 bin yıl sonra belki gelir…'' dedi.

Senin için hazırladığımız haberler