Benzia'dan flaş talep!

10 Şubat 2019 12:32- Son Güncelleme - 10 Şubat 2019 09:37
Google news abonelik

Fenerbahçe'de TFF'ye verilen kadrodan çıkarılan ve zor günler geçiren Yassine Benzia ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Cezayirli oyuncu yönetime, transfer döneminin devam ettiği ABD, Rusya ve Çin liglerinden birine gitmek istediğini bildirdi.

 

Fenerbahçe, geçtiğimiz yaz Lille'den 1 sezonluğuna kiraladığı Yassine Benzia ile ilgili hafta başında şok bir gelişme yaşanmıştı.

Sarı Lacivertliler'in Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği listede 24 yaşındaki futbolcu kendine yer bulamamıştı.

Cezayirli yıldızın Spor Toto Süper Lig'in kalan haftalarında oynayamayacak olması ülkesinin Afrika Uluslar Kupası kadrosunda yer alma ihtimalini de tehlikeye düşürmüştü.
Cezayir Milli Takımı'nın teknik direktörü Djamel Belmadi'nin Mısır'da düzenlenecek turnuva için oluşturacağı kadroda oyuncuların takımlarında oynadıkları maç sayılarına dikkat edeceğini belirtmesi genç yıldızın turnuvada yer alma ihtimalini iyice azaltmıştı.
Benzia'nın ülkesinde yayım yapan L'Expressin DZ gazetesi ise konuyla ilgili olarak flaş bir iddia yer verdi.
Gazetenin haberinde Benzia'nın menajerinin Sarı Lacivertli yönetimle görüşerek oyuncusunun transfer sezonunun hâlâ devam ettiği bir lige kiralanmasını istediği belirtildi.

Fanatik'in haberine göre Benzia'nın transfer olabileceği ülkeler arasında transfer döneminin hâlen devam ettiği Çin, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri bulunuyor.