Berat Özdemir'den Trabzonspor Ve Hull City Açıklaması

Ali Bozkurt
26.11.2022 - 09:24 | Son Güncellenme: 26.11.2022 - 10:31

Süper Lig ekibi Trabzonspor'dan Suudi Arabistan Ligi Ettifaq FC takımına transfer olan genç oyuncu Berat Özdemir, Hull City teklifini açıkladı. Detaylar...

AJANSSPOR HABER

Süper Lig ekibi Trabzonspor'da gösterdiği performans sonrası A Milli Takıma kadar yükselen Berat Özdemir, Hull City'e transfer olması beklenirken Suudi Arabistan ekibi Ettifaq FC'a transfer olmuştu. Özdemir, gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte Detaylar...

''Abdullah Avcı veto etti''

Fanatik'e açıklamalarda bulunan Berat Özdemir, transfer olma detaylarını anlatırken Hull City'in teklifini de açıkladı. Özdemir, "Yeni sezon başlarken Hull City’den bir teklif vardı. Kulübümüz ve Abdullah hoca veto ettiler. Ben de saygı duydum. Ondan sonraki gelişen ortam veya benim rahat hissedip hissetmemem, acaba aklıma ayrılsam mı yeni bir maceraya atılsam mı düşüncesini soktu. Türkiye içerisine gitmek istemezdim Trabzonspor’dan sonra. Menajerim böyle bir teklif getirince ben de şaşırdım, biraz araştırdım. Lig kalitesi beklendiği kadar alt seviye değil sadece sıcak çok etkiliyor oyuncuları. Beklenmedik bir anda karar verdim ailemle de konuşarak ve Suudi Arabistan’a El İttifak’a gittim." dedi.

İlgini Çekebilir
Trabzonspor'dan Şut hamlesi! Transfer...
Habere Git

''Galatasaray...''

Trbabzonspor'a transfer olma sürecinde Galatasaray'dan gelen teklif sorusuna cevap veren Özdemir, "Bildiğim 1-2 kulüp vardı, menajerim ilgileniyordu. Taa ki Abdullah Avcı arayana kadar... Benimle alakalı düşüncelerini söyledikten sonra transfer defteri o gün kapanmıştı ve Trabzonspor’a gitmeye karar verdim. Bana verdikleri değer çok hoşuma gitmişti. Diğer teklifleri bir kenara bırakmıştım.'' dedi.

Yıldız oyuncu Hamsik hakkında yorumlarda bulunan Özdemir, "Jübile maçında geçenlerde 90 dakika oynadı! Bıraksalar 180 dakika da oynardı. Kesinlikle her futbolcunun örnek almak isteyeceği, birlikte oynamak isteyeceği bir futbolcu. Ne mutlu ki birlikte forma giydik. Çok şanslıyım. İdmanlara erken gelir, ‘fitness’a ilk o girer, kulüpten son ayrılır. Kendine çok iyi bakar. Zaten özel hocasıyla, koçuyla birlikte yaşıyor yıllardır. 36 yaşına girecek ama 90 dakika oynadığı maçlardaki mesafelerine bakarsak, 12 kilometrenin altına düşmüyor. Bize çok güzel örnek oldu. Futbolu bıraktıktan sonra rol model olmaya devam edecek." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler