AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Kayserispor'da başkan Berna Gözbaşı'ndan transfer ve avrupa açıklaması

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 02 Oca 2022 - 23:25 / Son Güncelleme : 03 Oca 2022 - 02:07

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'da başkan Berna Gözbaşı, sosyal medya hesabından devre arası transfer döneminde takıma takviye yapacaklarını açıkladı.

AJANSSPOR- HABER

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Kayserispor'un kulüp başkanı Berna Gözbaşı, ara transfer döneminde nokta transferler yapıp, Avrupa'da boy gösterecek kadro kuracaklarını ifade etti.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Gözbaşı, Kayserispor'un ilk yarı topladığı 24 puanın üzerine çıkabilecek güçte bir ekip olduğunu belirtti.

"Bu sezon önceki sezonlardan farklı bir performans var"

Sarı-kırmızılı takımın büyük bir taraftar kitlesine sahip olduğunu aktaran Gözbaşı, "İlk yarının yorgunluğunu futbolsuz geçen bu hafta sonu attığımızı fark ettik. Maçların, heyecanın olmadığı hafta sonu ne kadar sıradan değil mi? Günahıyla sevabıyla bir sezonun daha yarısını tamamladık. 19 maçlık seride 24 puan fena değil ama hepimiz biliyoruz ki bu puanların çok daha fazlasını yapabilirdik. Yalnız şu çok net, kaliteli bir kadromuz, gecesini gündüzüne katan teknik yönetimimiz, genç ağırlıklı dinamik bir yönetim kurulumuz, maddi imkanlarımız, tesislerimiz, altyapımız, tabii ki her şeyimiz olan büyük bir taraftar kitlemiz var. İkinci yarı bu gücümüzle kaybettiklerimizi telafi edeceğiz. Bu sezon önceki sezonlardan farklı bir performans var. Biz bu yarışta çok daha üstlerde olabilecek durumdayız." dedi.

Devre arası transfer döneminde kadroya takviye yapacaklarını da dile getiren Gözbaşı, şu ifadeleri kullandı:

"Sezon başı 'Düşme sözcüğünü kimse ağzına almayacak.' diye bir yasak koydum"


Sezon başı, 'Düşme sözcüğünü kimse ağzına almayacak.' diye bir yasak koymuştum. Bir ara yüreğimiz ağzımıza gelse de herkes gördü ki bu yıl Yukatel Kayserispor son 2 sezonun çok üstünde bir değerde. Evet, şanssızlıkları yenebilseydik belki şu an zirve hesapları bile yapıyor olabilirdik ama o günler de gelecek. Bu büyük taraftar şunu çok iyi bilsin ki biz sizlerle el birliğiyle nasıl bu takımı ipten çektiysek, altyapısıyla, oturmuş kadro üzerine bina edilecek nokta transferlerle, gelecek sezonlar Avrupa'da boy gösterecek bir takım mutlaka kuracağız. Bu amaçla profesyonel bir sistem kurmak için gece gündüz çalışıyor, gerekirse bunun kavgasını bizzat veriyorum. Siz rahat olun, güvenin, desteğinizi asla esirgemeyin ve güzel günlerin uzak olmadığını bilin.

MKE Ankaragücü, Malatyaspor ve Kayserispor, küme düşmesine rağmen ligde kalmıştı

Süper Lig'de küme düşme 2019-20 sezonunda için kaldırılmıştı. Lig sıralamasına göre küme düşen MKE Ankaragücü, Malatyaspor ve Kayserispor 2020-2021 sezonunda Süper Lig'de yer almış ve Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı küme düşme kararının kaldırılmasının ardından açıklamalarda bulunmuştu.

O dönem Süper Lig’de yola devam ettikleri için mutlu olduğunu söyleyen Berna Gözbaşı “Bütün kulüp başkanlarına teşekkür ederim. Özellikle ben, zor bir dönemde kulübü aldım, mücadele ettik ama başaramadık. 10 yıllık bir başkan gibi, pandemi döneminde olmayacak şeyleri gördüm.” şeklinde konuşmuştu.