Bero'dan Süper Lig'e övgü dolu sözler

08.02.2018 - 09:53 | Son Güncellenme: 08.02.2018 - 09:53

Trabzonspor’un Slovak futbolcusu Matus Bero, hem Trabzonspor’daki ortamı övdü, hem de Süper Lig’in kalitesini aktardı.

Ligde ve kupada bu sezon 14 maçta forma giyen ve 1 gol, 4 asist üreten futbolcu, ülkesinin basınına, son dönemde yaşadıkları puan kayıplarından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Bu sezon kulübün 50. yılı ve özel bir dönemi ifade ediyor. Bu yüzden başarılı olmak için tüm takımın üzerinde baskı var. Hedefimiz Avrupa kupalarına katılmak, mutlaka bunu başarmak istiyoruz. Umarım hedefimize ulaşacağız” dedi.

Türkiye Ligi’nin beklentilerinin de üzerinde yer aldığını kaydeden Slovak futbolcu “Bence bu lig biraz küçümseniyor. Buraya dışarıdan gelen her futbolcunun, karşılaştığı kaliteden dolayı şaşırdığını düşünüyorum. Neredeyse hiç kolay maç yok. Her maç 30 binin üzerinde seyirciye oynuyorsunuz. Bu benim için inanılmaz bir tecrübe ve hayatımın sonuna kadar unutmayacağım” şeklinde konuştu.

Trabzonspor’da, vatandaşı olan bir çok isimle olmasının uyum sürecini kolaylaştırdığını belirten Bero şöyle devam etti:

“Bu karşılaştığım sorunları daha kolay aşmamı sağladı. Kültür şoku geçirmedim ama bir kültürel fark var doğru. Türkçe epey zor. Futbolla ilgili kelimeleri anlıyorum. ‘Nasılsın, iyi günler’ gibi terimler de de sorun yok. Ancak onun dışında, özellikle cümle kurmak zor. Cümleler bizim bildiğimiz şekilde değil. Neyse ki kendi dilimizi konuşabildiğimiz bir grubumuz var.” (Milliyet)

Senin için hazırladığımız haberler