Bero'dan Trabzonspor için ilginç itiraf: 'Kaybedince yüzümüze bakmıyorlar'

10.07.2018 - 00:20 | Son Güncellenme: 09.07.2018 - 21:23

Trabzonspor'dan Vitesse'ye transfer olan Matus Bero, bordo-mavili takım ve yeni kulübüne dair Hollanda basınına konuştu.

"İyi bir zamanda Vitesse'ye geldim." diyen Slovak futbolcu, "Trabzonspor'da çok fazla forma şansı bulamadım. Vitesse'de tekrar futbola dönmek istiyorum." dedi.

Türkiye'deki futbol tutkusundan da bahseden 22 yaşındaki oyuncu, "Kazanınca havaalanında sevinçle karşılanıyorsunuz, kaybedince de bir hafta boyunca yüzümüze bakmıyorlar." ifadesini kullandı.

Yeni takımında yeniden çıkışa geçmek istediğini belirten Bero, "Hala gencim ve Vitesse'de birçok yönden kendimi geliştirebilirim." şeklinde konuştu.

Trabzonspor'a kazandırıp, gitti!

Matus Bero için Trabzonspor'un kasasına giren para ve KAP'a yapılan açıklama şu şekildeydi:

"Profesyonel futbolcumuz Matus Bero'nun, Vitesse kulübüne transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre;Vitesse kulübü şirketimize sözleşme fesih bedeli olarak 1.640.000-EUR ödeyecektir.

Buna karşılık futbolcumuz Matus Bero ile yapılan fesih sözleşmesi gereği oyuncuya, fesih tazminatı olarak 550.000.-EUR ve menajeri Karol Csonto'ya 150.000.-EUR menajerlik hizmet bedeli ödenecektir."

(Ajansspor)

Senin için hazırladığımız haberler