Beşiktaş Asbaşkanı Onur Göçmez'den Galatasaray açıklaması

Özgür Koç
26.02.2024 - 12:09 | Son Güncellenme: 26.02.2024 - 12:20

Galatasaray'ın Türkiye Kupası'nda oynadığı Bandırmaspor maçı sonrasında yaptığı açıklama nedeniyle sarı - kırmızılı kulüp tarafından savcılığa şikayet edilen Beşiktaş Asbaşkanı Onur Göçmez, GÇağlayan Adliyesi'nde açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Asbaşkanı Onur Göçmez'den Galatasaray açıklaması

AJANSSPOR - HABER

Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu maçında Galatasaray ile Bandırmaspor karşı karşıya gelmişti. Sarı - kırmızılıların 4-2'lik üstünlüğüyle sonuçlanan maçın ardından Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez, TFF ve VAR sistemini eleştiren açıklamalarda bulunmuştu.

Galatasaray savcılığa şikayet etmişti

Aynı zamanda Beşiktaş Asbaşkanı olarak da görev yapan Göçmez, Galatasaray Kulübü tarafından açıklamaları sonrasında savcılığa şikayet edilmişti.

Çağlayan Adliyesi'nde ifade veren Göçmez, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İşte Göçmez'in açıklamaları:

"Sevgi, saygı ve duruşu çok iyi bilirim"

"6 yıldır futbol dünyasındayım. Sevgiyi, saygıyı, duruşu çok iyi bilirim. 6 Şubat'ta Galatasaray-Bandırmaspor kupa maçı oynandı. Ben, Bandırmaspor'un seçilmiş başkanı olarak açıklamalarda bulundum. Şikayette, onursal başkan denilerek yetkimin olmadığının altı çizilmiş. Beşiktaş Asbaşkanı olarak öne çıkarılmışım. O maç Bandırmaspor ile alakalıydı ama şikayet Beşiktaş ile alakalı geldi. Bandırmaspor'un seçilmiş başkanı olarak maç sonu açıklamalarda bulundum. Galatasaray yaptığı şikayette onursal başkan olduğum ve yetkimin olmadığının altı çizilmiş, sürekli Beşiktaş Asbaşkanı olarak nitelendirilmişim ve bu şikayet devletimizin kurumuna ulaşmış. O maç Bandırmaspor ile ilgiliydi ama bu şikayet Beşiktaş ile ilgili. Tebligat, Beşiktaş Kulübü'ne geldi."

"Fabrika ayarlarımıza geri döndük"

"Beşiktaş ile Galatasaray'ı karşı karşıya getirmek istediler. O günden beri hiçbir şey yapmadık. Bizler, topluma mal olmuş insanlarız. Bu yönetim, Beşiktaş'ı fabrika ayarlarına geri döndürmüştür. Beşiktaş'ın olduğu her yerde itibarı söz konusudur."

"Hayırdır diyoruz"

"Derbi öncesi beni TFF ve MHK için VAR sistemiyle alakalı yaptığım açıklamayı TFF gömleği giyerek savcılığa şikayet edemezsiniz. Bunu yapıyorsanız 2 gün öncesinde 'TFF istifa' diyemezsiniz. O zaman derler ki 'Hayırdır?' Biz de diyoruz ki 'Hayırdır!' Biz 80 kişiysek 79 kişi dönmeyiz."

"Montaj diyerek örtemeyiz"

"Bizler bunlarla uğraşırken asıl odaklanmamız gereken konuları unutuyoruz. Bu algılarla Icardi'nin yapmış olduğu hareketi montaj, şöyle, böyle diyerek üstünü örtemeyiz. TFF'nin tedbirsiz sevki bizleri düşündürmüştür, sonucu takip edeceğiz. Beşiktaş benzer durumda ne ceza kesmiştir hepimiz biliyoruz, Beşiktaş bu yüzden büyük camiadır."

"Biz hiçbir ayrıcalık istemiyoruz, sadece adalet istiyoruz"

"Beşiktaş, 3 Mart'ta Galatasaray ile mücadele edecek, şerefiyle oynayacak, hakkıyla kazanacaktır. Galatasaray hak ediyorsa Galatasaray kazanacaktır. Beşiktaş ile bu kadar uğraşmayın. 1 hafta önce ben TFF'yi eleştirdiğimde TFF'nin yanında duranlar, dün TFF'yi istifaya davet etti. Beşiktaş yönetimi artık buradadır. Biz hiçbir ayrıcalık istemiyoruz, sadece adalet istiyoruz." dedi. 

"Galatasaray'ı uyarıyoruz"

"Bir takımın algısıyla bu sistem yönetilirse; ne Adana Demir ne Karagümrük ne de Samsun başkan bulur. Buradan çok ciddi şekilde Galatasaray yönetimini, daha doğrusu bu işe sebebiyet veren arkadaşları uyarmak istiyoruz. Birleştirici olmalıyız." 

Senin için hazırladığımız haberler