Beşiktaş blöf mü yapıyor? Ali Rıza Dizdar'dan olay açıklamalar!

27 Nisan 2018 16:29- Son Güncelleme - 27 Nisan 2018 17:23
Google news abonelik

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar, olaylı Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi ve sonrasında alınan karar hakkında flaş açıklamalar yaptı. 

Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'e konuşan Dizdar şunları ifade etti

'Büyük çoğunluk maça çıkmayalım kararını değerlendirdi'

'Büyük çoğunluk maça çıkmayalım kararını değerlendirdi'

"Beşiktaş yönetim kurulu kararı alabilecek konumda ancak Divan Kurulu'nda konuyu değerlendirdik. Divan Kurulu'nda bir sürü önemli hukukçu arkadaşlar var bir sürü hakim ve avukat var büyük çoğunluk maça çıkmayalım kararını değerlendirdi. Çıkalım diyen var mı derseniz yani her 100 kişiden 1 kişidir diyebilirim"

'Pepe’nin aldığı cezanın 1 maça inmesini eleştirdik'

'Pepe’nin aldığı cezanın 1 maça inmesini eleştirdik'

"TFF'de oy birliği ile kararı alan arkadaşları disiplin kuruluna gönderme istediğimizi belirttik ayrıca Pepe’nin aldığı cezanın 1 maça inmesini eleştirdik. Şöyle itirazlar oldu kırmızı kartlık durumu sarı kart mı verdin? Hakemler biz karar veririz derse o zaman 2 maç mı 1 maçı mı? tartışması olacak."

"Hakemin verdiği kırmızı kartın karşılığı 2 maç olması lazım doğrudan kırmızı kart gördü ve biz bunun doğru olmadığını savunduk. Bir Beşiktaşlı kanunun çıkmasında ön ayak oldu. Özerk TFF olması için 2009 tarihinde bir Beşiktaşlı bakan bu kanunu çıkardı. Sayın Murat Başeskioğlu bu kanunu çıkarmıştı"

'Yaşananlar kumpas olarak değerlendirildi'

'Yaşananlar kumpas olarak değerlendirildi'

"Aziz Yıldırım Bey çıktı bu olay 'kumpas’ dedi. Buraya gelen holiganların, Beşiktaşlı oyunculara saldırmak, anahtar atmak vs. ile ayrıca Beşiktaş teknik direktörünü yaralanamasını örtbas edip üst irade ile olayı kumpasa çevirdi. Özerk ve tarafsız olmayan bir TFF ile nasıl karar verirsiniz? orada görev yapan arkadaşların dürüstlüğün temsilcisi olması lazım. "

'Maçın bir kuralı var'

'Maçın bir kuralı var'

"Bana göre burada siyasiler yanlış yaptı. Şiddet vardı ve üç kişi tutuklandı, hakim neden bu kararı verdiğ çünkü silahlı saldırı kapsamına girdi. Örneğin, bir şekeri fazladan şeker hastasına verirseniz ölümle sonuçlanır. Bizi ne Ali Koç nede Aziz Yıldırım ilgilendirir. Maçın bir kuralı var. Müsabaka talimatnamesinde 19.madde uygulanması gerekirken kaldığı yerden devamına karar verdi.

'Kesinlikle ve katiyetle Beşiktaş maça çıkmayacaktır'

'Kesinlikle ve katiyetle Beşiktaş maça çıkmayacaktır'

"Kesinlikle ve katiyetle Beşiktaş maça çıkmayacaktır. Orada alınan kararlara saygı duyan, dürüst ve kahraman yönetim kurulumuz var. Tahkim itirazı yapılır tabii ki sonuca göre hareket edilir. Biz ne kuzuyuz ne de koyunuz bizler kartalız"