"Beşiktaş ile dalga geçti"

18 Nisan 2017 12:02- Son Güncelleme - 18 Nisan 2017 12:02
Google news abonelik

Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, Ntvspor’da yayınlanan Spor Servisi programında gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Demirkol’un tespitleri şu şekilde :

“Önemli olan oyun kurmasını engellemek”

Sadece Fabri'nin değil Şenol hocanın da hataları vardı Lyon maçında. Lyon evinde çok daha iyi deplasman maçlarından. Bunun sebebi de savunmaları çok iyi değil. Lyon kağıt üzerinde çok iyi bir takım gibi duruyor ama asıl önemli olan savunmadan oyun kurmasını engellemek.

Oğuzhan ve Gomez yorumu…

Diego Simeone, savunmanın önünde oynadığı pozisyon için Oğuzhan'ı yeterli buluyorsa, onu her kulübe gönderebilirsin. Beşiktaş'ın Mario Gomez transferinde 2-3 milyon Euro alacağı önemli değil. Önemli olan yönetim kuruluna vereceği mesaj. Mario Gomez, Beşiktaş'tan dalga geçerek gitti.

Igor Tudor hakkında…

Sneijder, Tudor'a göre, hırslı olmadığı için mi iyi değilmiş, yoksa iyi bir futbolcu mu değilmiş? Tudor, Mehmet Özbek'in 5. teknik direktörü. Allah'ın hakkı 6. Tudor yönetimin bir hamlesiydi. Başarılı bir hamleydi. O gün mecburlardı. Ama bugün, Tudor mudor değil mevzu...

“Bruma derbide uçuyordu, Rize’ye götürülmedi”

Bruma'nın Beşiktaş maçındaki halini hatırlasana... Uçuyordu. Bir düşüş var. Tudor Rize'ye götürmedi. Zaten aklı sözleşmede. Lucescu, şu an Galatasaray'ı alır. O kadar parası var. Ama bu bütçeyle Galatasaray'da çalışamaz. Galatasaray'ın o bonservislerle Güney Amerika'dan oyuncu alacak bütçesi yok.

“Hagi en kötü teknik direktörlerden biri”

Hagi'nin teknik direktör olmadığını birkaç defa gördük. Bir daha denemeye gerek yok. Hagi'nin dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından olduğunu tartışmam ama aynı zamanda en kötü teknik direktörü... Türkiye'de insan kaynağı sorunu yok. Elimizden çocuk fışkırıyor. Bizim metodumuz yok yetiştirmek için. (Fanatik)