AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş, İsrail'e rest çekti!

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 30 Ara 2021 - 14:23 / Son Güncelleme : 30 Ara 2021 - 14:34

Beşiktaş Icyypex, FIBA Şampiyonlar Ligi maçı için 4 oyuncusuna İsrail vizesi verilmemesi nedeniyle Hapoel Holon maçına çıkmama kararı aldı. FIBA, Beşiktaş'ın bu restini haklı buldu.

FIBA Şampiyonlar Ligi Play'in mücadelesinde Beşiktaş Icrypex, Hapoel Horon ile karşı karşıya geldi. 5 Ocak 2022 tarihindeki maç için İsrail'e gitmek isteyen Beşiktaş cephesinde, 4 oyuncuya vize çıkmadı.

İsrail gazetesi Walla'nın haberine göre, Beşiktaş, vize işlemleri için İsrail Konsolosluğu'na başvurdu. Sağlık protokollerini değiştiren İsrail Devleti, 3. aşının üzerinden 14 gün geçmemiş kişileri ülkeye kabul etmedi.

Beşiktaş rest çekti

Beşiktaş, 4 oyuncusuna vize alamadığını FIBA'ya bildirdi. Tam kadro olarak maça çıkmalarına izin verilmemesi durumunda, karşılaşmaya gelmeyeceklerini bildiren Siyah-Beyazlı takım, FIBA tarafından haklı bulundu.

Maç, farklı ülkede oyanabilir

Beşiktaş'ın restini haklı bulan FIBA, Hapoel Holon'a çağrıda bulundu. Maçın farklı bir ülkede yapılabileceğini bildirdi. Bunun üzerine Hapoel cephesi, İsrail Basketbol Federasyonu ve Spor Bakanlığı'ndan yardım istedi. Federasyon ve bakanlık ise Sağlık Bakanlığı'na konuyla ilgili başvuru yaptı.