• Diğerleri

Beşiktaş, kaleci transfer edecek mi? Başkan Çebi açıkladı...

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer stratejileri ve kaleci pozisyonuyla ilgili kararları hakkında konuştu. Beşiktaş kaleci transferi yapacak mı? Gelecek sezon kaleyi yerli bir kaleci mi yabancı bir kaleci mi koruyacak? Çebi'den açıklama...
2 Temmuz 2020 09:55- Son Güncelleme - 2 Temmuz 2020 10:56
Google news abonelik

Koronavirüsün negatif etkileriyle birlikte kulüpler mali açıdan daha da sıkıntı yaşamaya başladı. Kulüpler, gelecek planlarını da mali sıkıntıları düşünerek yapmaya başladı. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, stratejileri ve kaleci mevkisi hakkında açıklamalar yaptı. Beşiktaş, kaleci transferi yapacak mı? Ahmet Nur Çebi açıkladı.

 

Ahmet Nur Çebi: “Gönlüm kaleyi gençlerin korumasından yana”

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Loris Karius’un ayrılmasının ardından kaleye geçen Ersin Destanoğlu’na başkan Ahmet Nur Çebi de güveniyor. Çebi, “Gönlüm yeni sezonda kalemizi gençlerin korumasından yana” diye konuştu.

Beşiktaş kaleci transferi yapacak mı?

Büyük kulüplerin altyapısından yetişen çoğu gencin yeteri kadar şans alamayıp başka kulüplere gittiğini ancak bu döngünün kırılması gerektiğini belirten Çebi, “Teknik direktörümüz Sergen Yalçın’ı gençlere şans verme konusunda destekliyorum. Ersin Destanoğlu tercihini de olumlu buluyorum. Ersin’in yabancılarından eksiği yok, fazlası var. Utku Yuvakuran da yine keza genç ve yetenekli bir isim. Yanlarına iyi bir yerli kaleci daha alabiliriz. Ersin’in yedek kalmasına gönlüm elvermez, A takım kalesini koruyacak güçte” dedi. Başkan Çebi ayrıca gelecek sezon hem sportif hem de ekonomik açıdan önemli hamleler yapmaya hazırlandıklarını dile getirdi.

Ahmet Nur Çebi: “Transfer ücretleri abartılıyor"

Ahmet Nur Çebi: “Transfer ücretleri abartılıyor"

Öte yandan Ahmet Nur Çebi, transfer ücretlerinin çok fazla abartıldığını ve bunun da kulüpler açısından ciddi sıkıntı yarattığını dile getirdi.

Ahmet Nur Çebi: “Üstünkaya ve Seba ile devam eden ruhu yeniden canlandıracağız”

Beşiktaş’ın 1 numaralı ismi, “Beşiktaş olarak stratejimiz çok farklı. Gençlikle tecrübeyi harmanlayacağız. Teknik direktörümüz Sergen Yalçın bu konuda önemli çalışmalar yapıyor. Sergen Hoca Beşiktaş’ın altyapısından yetişmiş önemli bir teknik adam. Gençlerin değerini çok iyi biliyor. Taraftarlarımızın gurur duyacakları futbol izlettireceğiz. Beşiktaş’ın rahmetli başkanları Mehmet Üstünkaya ile başlayan, Süleyman Seba ile devam eden gençlik ruhunu tekrar canlandıracağız” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın yerli kaleci adayları...

Beşiktaş’ta gelecek sezon için adı geçen kaleciler arasında Medipol Başakşehir kalecisi Volkan Babacan öne çıkıyor. Çebi’nin bu transferin gerçekleşmesini istediği daha önce gündeme gelmişti.

Sinan Bolat da Beşiktaş'ın gündemine gelen isimlerden biriydi...

Sinan Bolat da Beşiktaş'ın gündemine gelen isimlerden biriydi...

Öte yandan daha önce Galatasaray forması da giyen ve son olarak Belçika’da Royal Antwerp ekibinin kalesini koruyan Sinan Bolat’ın da Beşiktaş’ın gündeminde olduğu belirtilmiş, Bolat da Türkiye'den transfer teklifleri olduğunu Radyospor’da açıklamıştı.

Bir başka alternatif

Çaykur Rizespor'un kalesini koruyan Gökhan Akkan da Beşiktaş'ın takip ettiği oyuncular arasında yer alıyor. Rizespor yöneticilerinden Hasan Yavuz Bakır, başarılı bir kalecinin adının büyük kulüplerle anılmasının normal olduğunu ancak; Gökhan Akkan ile ilgili resmi bir teklif olmadığını açıklamıştı.

Zorla kendi kalesine attı! Yok böyle bir gol...