AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş krizi sonrası Burak Elmas'tan 'resmi sözcümüz' mesajı

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 04 Kas 2021 - 12:05 / Son Güncelleme : 04 Kas 2021 - 12:49

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Lokomotiv Moskova maçı için stadyumu tam kapasite açmaları konusunda kararlı olduklarını açıkladı.

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, basın mensuplarını sorularını yanıtladı. Sarı kırmızılı kulübün başkanı açıklamalarında, TFF'nin seyirci kararı ve Beşiktaş ile yaşanılan polemiğe dair konuştu..

 

İşte Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın Lokomotiv Moskova maçı öncesi stadyumu tam kapasite açmaları konusundaki açıklamaları

"Verilebilecek cezaları Galatasaray olarak karşılamaya hazırız"

"Lokomotiv Moskova maçını kendi inisiyatifimizle seyircili oynama kararı aldık. Buna verilebilecek cezaları Galatasaray olarak karşılamaya hazırız. Türkiye'de 9 Kasım'da tam seyirciliyle oynama kararı verildi. Bugün yapacağımız maç çok önemli. Taraftarımızın stadyumda olmayı hak ettiklerini düşündük. Böyle bir karar aldık bu bizim insiyatifimizdir. Bedeli cezası neyse de ödemeye hazırız!"

"Bazı çakal arkadaşlar ahkam kesmiş"

"Biz sistemi değiştirmeye geldik. Asla geçmiş sistemin bir parçası olmayacağız. Türk sporunun ileri gitmesi adına elimizden geleni yapacağız. Bizim kararımızın ardından bazı çakal arkadaşlar ahkam kesmiş. Kimse Galatasaray'a öyle konuşulan cezaları veremez.".

"Galatasaray fikri hür, vicdanı hür bir camiadır"

"Galatasaray fikri hür, vicdanı hür bir camiadır. Galatasaray adına resmi olarak konuşan kişi Sayın Remzi Sanver'dir. Remzi Sanver'in ağzından çıkan her söz benim ağzımdan çıkmış demektir. Benim veya Remzi Bey'in sözleri kulübümüzün resmi açıklamalarıdır. Diğer camialar anlamakta zorlamakta güçlük çekebilirler. Galatasaray farklı fikirlerden beslenen, o fikirlerden doğruyu bulan bir kurumdur."

"Beşiktaş'ın paylaşımını görünce üzüldüm"

"Ahmet Nur Çebi ile defalarca konuştum. Camiayı rahatlatacak konuşmalar yapıp başka takımları suçlamak doğru değil. Herkesin kendi camiasıyla ilgilenmesi gerekir. Galatasaray'ın ne yapması gerektiğini söylemek kimsenin haddi değildir. Benim yöneticimin ne yapması gerektiği konusunda fikir belirtmek kimsenin haddi değildir. Kimse haddini aşmasın. Bizim nezaketimiz, tevazuumuz yanlış anlaşılmasın. Biz Beşiktaş'ı tebrik ettik ve haklı galibiyet dedik. Kendi adımıza gereken dersleri çıkaracağımızı söyledik. Biz her türlü tepkiyi göğüslemeye hazırız. Galatasaray her zaman farklılık yaratmıştır. Beşiktaş'ın paylaşımını görünce üzüldüm. Beşiktaş derbisinden sonra biz de konuşabilirdik. Beşiktaş'ı tebrik ettik, haklı galibiyet dedik. Hatta tepki gördük.

 

"Sayın Ahmet Nur Çebi isterse, MHK'ye onunla birlikte giderim"

Göreve gelirken geçmiş alışkanlıklara teslim olmayacağız demiştim. O paylaşımı görünce üzüldüm. Herhangi bir kulübün hakem sorunu varsa, MHK'ye beraber gidelim. Ama lütfen taraftarların kızgınlığını almak, yenilgili unutturmak için bu basit oyunlara girmeyin. Bunları kimse yemiyor. Sayın Ahmet Nur Çebi isterse, MHK'ye onunla birlikte giderim. O da benimle gelebilir. Yalnız konuşmayalım, kapalı kapılar ardında konuşmayalım. Kulüpler Birliği bunun için var."

.

Galatasaray ile Beşiktaş arasında kriz çıkaran sözler

Galatasaray Sözcüsü Remzi Sanver, Beşiktaş'ın 2-1 kazandığı derbi sonrası yaptığı açıklamada rakiplerinin haklı bir galibiyet kazandığını söylemişti. Sanver şöyle konuşmuştu:

"Gerek VAR hakemlerinin, gerek sahadaki hakemlerin takımımızın sergilediği performansa olumsuz etkisini elbette görüyoruz ama Beşiktaş'ın haklı galibiyetine karşı bunların arkasına sığınacak basitlikte ve sığlıkta bir kulüp değiliz. Her şeyden evvel değerli rakibimizi tebrik ediyoruz. Ayrıca, ortaya çıkan sonuçtan kendi derslerimizi de çıkartıyoruz."

Rezzan Öpözdemir: "Galatasaray'ın hakkı yendi"

Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezzan Öpözdemir ise yaptığı açıklamada “Galatasaray’ın hakkı yenmiştir. Beşiktaş’ın galibiyeti haklı falan değildir. Kişisel olarak Sayın Remzi Sanver’e katılmıyorum. Kerem’e Nelsson’a vuruluyor. Penaltıda çizgi ihlali var. Hakem hataları sonuca etki etti. Alex Teixeira’nın iki defa kırmızı kart görmesi gerekiyordu. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün zaten iki yıl önce attığı bir tweet var. Bu kuralı anlatmış. Aradan iki yıl geçmiş. İki pozisyon birbirinden çok bağımsız. Morutan’ın attığı gol açık. Tartışmaya mahal vermeyecek kadar aşikar” açıklamasını yapmıştı.

Çebi yanıt verdi: "O arkadaş başkanını zor durumda bıraktı"

Öpözdemir'in bu sözleri üzerine Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi şunları söylemişti:

"Galatasaray centilmence açıklama yaptı, sonra bugün bir yönetici çıktı 'Galatasaray maçı haksız kaybetti' dedi. O arkadaş yanlış konuşmuş. Ya öteki yönetici, ya bu yönetici. O arkadaş da otursun oturduğu yerde, mesleğini icra etsin. Ayıp etmiş. Başkanını zor durumda bırakmış, hoş olmamış yaptığı şey. Başkan söylesin şimdi hangisinin doğru, hangisinin yanlış konuştuğunu."