Beşiktaş, Barcelona ile aynı parayı kazandı!

25.11.2017 - 03:41 | Son Güncellenme: 25.11.2017 - 03:41

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde toplamda 24.2 milyon euro kazandı ve Barcelona'yı yakaladı.

Devler Ligi’nde adını 16 takım arasına yazdıran siyah-beyazlılar, toplamda 24.2 milyon euro ile en çok kazananlarda Barcelona ile birlikte yer aldı. Kartal kazançta, R.Madrid, M. United, Chelsea, Juventus gibi devleri solladı.

Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmayı garantileyerek, ikinci tur biletini kapan Beşiktaş, Avrupa’nın en çok kazanan takımları arasında 5. sıraya yükseldi.

Dev organizasyona grup aşamasından katıldığı için 12.7 milyon euroyu kasaya koyan siyah-beyazlılar, ardından oynadığı maçlarda aldığı üç galibiyet, iki beraberlik için 5.5 milyon euroluk performans gelirini cebe indirdi. Grupta son maçı beklemeden üst tura adını yazdıran Kartal, bu sebeple 6 milyon euroluk son 16 turu primine de hak kazandı.
Siyah-beyazlılar, yayın gelirleri hariç, toplam gelirini 24,2 milyon euro seviyesine çıkardı, Avrupa’da bu sezon şu ana kadar en çok gelire hak kazanan beşinci takım oldu.

Şenol Güneş’in öğrencileri, tarihi bir rekora imza atarak Türk takımları arasında puan rekorunu şimdiden egale etti. Leipzig maçıyla birlikte rekoru daha da ileriye götürme şansı bulunan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’ndeyse bugüne dek en büyük kazancı elde eden Türk ekibi olmayı şimdiden başardı.

 Beşiktaş; Real Madrid, Manchester United, Chelsea ve Juventus'u geçti

Bu maddi kazanç sadece yerelde değil, ülke dışında da kıskanacak bir boyuta yükseldi. Çünkü siyah-beyazlılar kıtanın bir çok dev ekibini de geride bıraktı. B Grubu’nda Paris Saint Germain ve F Grubu’nda Manchester City tüm maçlarını kazanarak, H Grubu’nda Tottenham ve B Grubu’nda Bayern, 4 galibiyet, 1 beraberlik Beşiktaş’tan daha fazla kazanan takımlar oldu. Barcelona ile aynı parayı kazanan Beşiktaş; Real Madrid, Manchester United, Chelsea ve Juventus gibi devleri geride bıraktı.

(Milliyet)

Senin için hazırladığımız haberler