AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş şike davasında beraat etti! Aziz Yıldırım kararı...

İlk Yayınlanma : 06 Şub 2020 - 22:00 / Son Güncelleme : 06 Şub 2020 - 22:00

Beşiktaş şike davasında beraat etti! Aziz Yıldırım kararı...

13. Agir Ceza Mahkemesi dosyayı inceledi. Yargitay 5. ceza dairesinin bozma kararına uygun olarak, bazı sanıklar ve suc tipleri bakımından verilen önceki beraat kararını kesinleştirdi.  Bu kapsamda, örgut suçundan ceza alan, aralarinda Aziz Yıldırım'ın da bulundugu sanıklar hakkında örgüt sebebiyle verilen beraat kararları kesinleşmiş oldu.  13. Ağır Ceza Mahkemesi Yargıtay’ın usülden geri gönderdiği şike dosyasında Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu hakkında beraat kararı verdi.

Bu yargilamaya konu sorusturmada toplanan delillerin örgüt kapsamında toplandığı değerlendirildiğinde, bunların delil niteliğinin olmadığı konusunda tartışma son buldu.  Beşiktaş ve Giresunspor tarafi için verilmiş olan beraat kararları da kesinleşmiş olduğundan dosyadaki sanık sayısı azalmış oldu.

Beşiktaş beraat etti!

13.Ağır Ceza mahkemesi Serdal Adalı’nın yanısıra Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş’in de şike yapmadığına hükmetti. Dosyayı Yargıtay’a göndermeyip kapattı.

 

Tayfur Havutçu ve Serdal Adalı aklandı!

13.Ağır Ceza mahkemesi Serdal Adalı’nın yanı sıra Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş’in de şike yapmadığına hükmetti. Dosyayı Yargıtay’a göndermeyip kapattı. Böylelikle dönemin Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı ve yine dönemin Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu şikeden aklanmış oldu.

 

Aziz Yıldırım'da beraat etti!

13. Ağır Ceza Mahkemesi Aziz Yıldırım ve çeteden yargılanlar hakkında da beraatlerine hükmetti. Ancak yine Aziz Yıldırım ve Şikeden (6222) yargılanma dosyasında yargıtaya gidiyor.

Giresunspor da aklandı!

13.Ağır Ceza Mah. ayrılan dostlardan Çete davasında (Giresunspor) “Temyiz yolu kapalı”  beraat kararı verdi.