• Diğerleri

Beşiktaş Sompo Sigorta'dan koronavirüs açıklaması

ING Basketbol Süper Ligi takımlarından Beşiktaş Sompo Sigorta'da oyuncu veya idari kadroda koronavirüs belirtilerine rastlanıldı mı?
21 Mart 2020 15:07- Son Güncelleme - 21 Mart 2020 15:09
Google news abonelik

ING Basketbol Süper Ligi takımlarından Fenerbahçe Beko'da bazı oyuncularda koronavirüs semptomlarına rastlanıldığı açıklanmıştı. Sarı-Lacivertli takımla 13 gün önce karşılaşan Beşiktaş'tan da konuyla ilgili açıklama geldi.

Siyah-Beyazlı takımın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada herhangi bir oyuncu ve idari kadroda belirtilere rastlanılmadığı duyuruldu.

Beşiktaş'tan yapılan açıklama şu şekilde:

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüs (Covid-19) belirtilerine, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın bazı oyuncuları ile idari çalışanlarında rastlandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Covid-19 belirtileri görülen Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın oyuncuları ile idari çalışanlarının bu süreci sağlıklı bir şekilde geride bırakmalarını temenni ediyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kulübümüz, yeni tip coronavirüs (Covid-19) vakaları Avrupa’da görülmeye başladığı andan itibaren, duruma büyük bir hassasiyetle yaklaşmış ve gerekli tedbirleri almıştır.

Sağlık ekiplerimiz tarafından sürekli olarak gözlem altına tutulan sporcularımıza, Covid-19 salgınından korunmanın yolları ile ilgili bilgiler verilmiş, liglerin ertelenmesiyle birlikte antrenmanlara ara verilmiştir.

13 gün önce sahamızda karşılaştığımız Fenerbahçe Beko Basketbol Takımının bazı sporcuları ile idari çalışanlarında Covid-19 belirtilerine rastlanmasının ardından kamuoyunda oluşabilecek spekülasyonların önüne geçmek adına, Beşiktaş Sompo Sigorta Takımımızın sporcuları, teknik ve idari kadrosu ile çalışanlarında, Covid-19 belirtilerine rastlanmadığını ve ekibimizde bu belirtileri gösteren kimsenin olmadığını ifade ederiz.

Kulübümüzde görevli sağlık ekiplerinin Covid-19 salgını ile ilgili süreci büyük bir titizlikle takip ederek sporcularımız ile teknik ve idari kadrolarımızın sağlık durumlarıyla yakından ilgilendiklerini belirtir, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Ece Türkoğlu ilk maçında harika gol attı