Beşiktaş Sompo Sigorta'dan koronavirüs açıklaması

ING Basketbol Süper Ligi takımlarından Beşiktaş Sompo Sigorta'da oyuncu veya idari kadroda koronavirüs belirtilerine rastlanıldı mı?
21 Mart 2020 15:07- Son Güncelleme - 21 Mart 2020 15:09
Google news abonelik

ING Basketbol Süper Ligi takımlarından Fenerbahçe Beko'da bazı oyuncularda koronavirüs semptomlarına rastlanıldığı açıklanmıştı. Sarı-Lacivertli takımla 13 gün önce karşılaşan Beşiktaş'tan da konuyla ilgili açıklama geldi.

Siyah-Beyazlı takımın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada herhangi bir oyuncu ve idari kadroda belirtilere rastlanılmadığı duyuruldu.

Beşiktaş'tan yapılan açıklama şu şekilde:

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüs (Covid-19) belirtilerine, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın bazı oyuncuları ile idari çalışanlarında rastlandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Covid-19 belirtileri görülen Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın oyuncuları ile idari çalışanlarının bu süreci sağlıklı bir şekilde geride bırakmalarını temenni ediyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kulübümüz, yeni tip coronavirüs (Covid-19) vakaları Avrupa’da görülmeye başladığı andan itibaren, duruma büyük bir hassasiyetle yaklaşmış ve gerekli tedbirleri almıştır.

Sağlık ekiplerimiz tarafından sürekli olarak gözlem altına tutulan sporcularımıza, Covid-19 salgınından korunmanın yolları ile ilgili bilgiler verilmiş, liglerin ertelenmesiyle birlikte antrenmanlara ara verilmiştir.

13 gün önce sahamızda karşılaştığımız Fenerbahçe Beko Basketbol Takımının bazı sporcuları ile idari çalışanlarında Covid-19 belirtilerine rastlanmasının ardından kamuoyunda oluşabilecek spekülasyonların önüne geçmek adına, Beşiktaş Sompo Sigorta Takımımızın sporcuları, teknik ve idari kadrosu ile çalışanlarında, Covid-19 belirtilerine rastlanmadığını ve ekibimizde bu belirtileri gösteren kimsenin olmadığını ifade ederiz.

Kulübümüzde görevli sağlık ekiplerinin Covid-19 salgını ile ilgili süreci büyük bir titizlikle takip ederek sporcularımız ile teknik ve idari kadrolarımızın sağlık durumlarıyla yakından ilgilendiklerini belirtir, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Bu golle Ibrahimovic'e meydan okudu