Belçika polisi Brugge-Beşiktaş maçı öncesi 27 Türk taraftarı gözaltına aldı

Akın Ungan
21.09.2023 - 21:34 | Son Güncellenme: 21.09.2023 - 22:11

Son dakika | Beşiktaş, UEFA Konferans Ligi'nde Club Brugge ile karşılaşacak. Belçika'daki maç öncesi 27 Türk taraftar gözaltına alındı. İşte tüm detaylar.

Belçika polisi Brugge-Beşiktaş maçı öncesi 27 Türk taraftarı gözaltına aldı

UEFA Konferans Ligi D Grubu'nda ülkemizi temsil eden Beşiktaş, grup aşamasının ilk maçına Club Brugge karşısında çıkacak. Belçika'daki maç öncesi bazı Türk taraftarların polis tarafından gözaltına alındığı haberi geldi.

Polis 8 yıl önceyi unutmadı

Jan Breydestadion'da oynanacak olan maç öncesi Belçika polisi, 8 yıl önce oynanan UEFA Avrupa Ligi maçında, Brugge kent merkezinde çıkan olayları da hatırlatarak önlemlerini aldı. 8 yıl önce Club Brugge taraftarı ile Beşiktaş taraftarı arasında olay çıkmış ve çok sayıda yaralı olmuştu.

İş yerlerine erken kapanma çağrısı

BBC News Türkçe'de yer alan habere göre polis sözcüsü Lien De Poorter, taraftarların bir araya gelerek alışveriş caddelerinden stadyuma doğru yürüme olasılığı bulunduğunu belirterek, civardaki iş yerlerine erkenden kapanma çağrısı yaptı.

Bileti olmayanların şehir merkezine girişi yasaklandı

Maç öncesi önlemleri sıklaştıran Belçika polisi, taraftarların sadece merkez tren istasyonu civarında toplanmasına izin verdi. Bileti olmayan taraftarların ise şehir merkezi ve stadyum civarına girişi yasaklandı.

27 Beşiktaşlı gözaltına alındı

Beşiktaş taraftarları, saat 17:00’den itibaren otobüslerle stadyuma hareket etmeye başlarken, kontrolleri arttıran polis, 27 Beşiktaş taraftarını gözaltına aldı. Taraftarların bir kısmının biletsiz olduğu kaydedilirken, bir kısmının ise yasaklı Bengal havai fişekleri ve sis bombaları taşımasından dolayı gözaltına alındığı bildirildi. 27 taraftarın maç bitene kadar gözaltında kalacağı açıklandı.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler