AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş kupa iddialarını yalanladı!

İlk Yayınlanma : 02 May 2021 - 15:40 / Son Güncelleme : 02 May 2021 - 17:27

Beşiktaş, Galatasaray derbisi sonunda ortaya çıkacak puan durumuna göre Beşiktaş'ın şampiyonluğunu ilan etmesi halinde şampiyonluk kupasını TT Stadı’nda kaldırmak amacıyla TFF'ye başvuru yapmayacaklarını açıkladı.

Beşiktaş kupa iddialarını yalanladı!

AJANSSPOR-HABER

Beşiktaş, Galatasaray derbisi sonunda ortaya çıkacak puan durumuna göre Beşiktaş'ın şampiyonluğunu ilan etmesi halinde şampiyonluk kupasını Türk Telekom Stadyumu'nda kaldırmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuru yapmayacaklarını açıkladı.

Haberler gerçeği yansıtmamaktadır


Kulüpten yapılan açıklamada, "Süper Lig 2020-21 sezonunun bitimine üç hafta kala 81 puanla lider konumda bulunan Futbol A Takımımızın, ligin 40. haftasında Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray ile oynayacağı maçın sonunda ortaya çıkacak puan durumuna göre şampiyonluğunu ilan etmesi halinde şampiyonluk kupasını Türk Telekom Stadı’nda kaldırmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunacağımız şeklinde basın yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Tek amaç şampiyonluk

Camiamızın şu anda en büyük beklentisi, başarılı performansıyla haklı bir şekilde ligin zirvesinde yer alan Futbol A Takımımızın bir an evvel şampiyonluğunu ilan ederek milyonlarca sevenini bir kez daha gururlandırmasıdır.

118 yılık şerefli mazimizden aldığımız Beşiktaşlılık duruşumuzun bir gereği olarak hiçbir rakibimize asla saygısızlık yapmayız.

Hak ettiğimiz yerde kaldırmak istiyoruz

Beşiktaşımız şampiyonluğun en büyük adayıdır ancak lig henüz bitmemiştir. Oynanacak üç maçımız daha vardır.

Şampiyon olduğumuz vakit, kupamızı hak ettiğimiz şekilde ve hak ettiğimiz yerde kaldırmak en doğal hakkımızdır" ifadelerine yer verildi.