SON DAKİKA: Satışa çıkan Beşiktaş Token’lar saniyeler içinde tükendi

Aleyna Gürgen
26.09.2023 - 10:17 | Son Güncellenme: 26.09.2023 - 11:50

Beşiktaş, Paribu iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Beşiktaş Token’ için bir basın toplantısı düzenledi. Lansmanda Beşiktaş Token 3 saniyede tükendi. İşte tüm detaylar

SON DAKİKA: Satışa çıkan Beşiktaş Token’lar saniyeler içinde tükendi

AJANSSPOR - HABER

Taraftar tokenlar farklı kripto para platformları üzerinden satışa sunulmaya devam ediyor. Dünya genelinde Manchester United, Barcelona, Lazio ve daha birçok takım taraftar tokenlarını kullanıcıların satışına sunmuştu. Süper Lig devi Beşiktaş da  yeni bir sponsorluk için harekete geçti.

Siyah-Beyazlı ekibin Paribu iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Beşiktaş Token’ için gerçekleştirilen basın toplantısı başladı. Lansmanda 3 saniyede 500 bin adet kilitsiz Beşiktaş Token tükendi.

Çebi, token erteleme sebebini açıkladı

Ahmet Nur Çebi, fan token sürecini erteleme sebeplerinin o dönem fiyatların ve piyasanın çok yüksek olmasından ve düşmesini beklediklerinden kaynaklandığını belirtti.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş Stadyumu'nun yeni ismi belli oldu!
Habere Git

"Kendimize güvenilir bir partner aradık"

Çebi, "Beşiktaş Token için Paribu ile anlaştık. Camiamız bunu uzun süredir bekliyordu. Biz de doğru zaman ve doğru iş birliğini araştırıyorduk. Kendimize güvenilir bir partner aradık. Güven konusunda sıkıntı yaşayan birçok kullanıcı oldu." ifadelerini kullandı.

Rekor! Kilitsiz token satışı 30 saniyede tükendi

Toplantıda satışa çıkarılan Bjk kilitsiz token rekor sürede satıldı. Toplantıda verilen bilgilere göre, Bjk kilitsiz token satışı 30 saniyede tükendi.

BJK Kilitli ve kilitsiz tokenler kaç TL?

Beşiktaş'ta satışta kilitli ve kilitsiz olmak üzere iki farklı yöntem kullanılacak. Kilitsiz tokenlar 50 TL’den satıldı, BJK/TL paritesi Paribu’da işleme açıldığı an ticareti yapılmaya başlandı. Kilitli tokenlar ise 25 TL’den satıldı, 8 ay sonra kilitleri açılmaya başlanacak.

BJK kilitli tokenlar, 15 Mayıs 2024'de açılacak

Kilitli tokenların ilk kilit açım tarihi, futbolda sezon sonuna denk geliyor. Tokenların 12’de 1’inin kilidi 15 Mayıs 2024 tarihinde açılacakken takip eden 11 ayda da her ay aynı miktarda tokenın kilidi açılacak. Kilidi açılan tokenlar ile ticaret yapabileceksiniz. Örneğin ön satıştan 25 TL fiyatla 120 BJK Token satın aldıysanız 15 Mayıs 2024’te 10 tane token ile işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Takip eden her ay 10’ar tokenın daha kilidi açılacak.

"Hassasiyetimi herkes biliyor"

Diğer kulüplerin aksine daha geç token işine girdikleri yönünde eleştirilere cevap veren Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş'ın her kuruşu için ne kadar hassasiyet gösterdiğimi herkes biliyor." dedi.

"Fan Token konusuna her firma olmayı arzu etti"

Çebi, "Fan Token konusuna her firma olmayı arzu etti. Birisi 10 diyor, 10 verdi ben 20 veririm diyor, 30 veririm diyor. Temelini ben hissedemedim. Yanılıyor olabilirim ama hissedemedim. İstemiş olduğum teminat mektubu konusunda gerekli desteği göremedim." dedi.

Çebi'den istifa açıklaması

Kendisine yönelik istifa haberlerine de cevap veren Çebi, "Beşiktaş taraftarının bana sahip çıkması gerekirken buna devam etmesini gerçekten anlamıyorum. Ekonomik olarak iyi gidiyoruz, transferlerin de iyi olduğunu düşünüyorum." dedi.

"Trabzonspor'a 3-0 yenildiğimiz gün kahroldum"

"Yaptığınız bütün fedakarlıklara rağmen 'Yönetim istifa' diye bağırılıyor. Bu yaşananların nedenini açıklar mısınız?"  sorusuna ise Çebi şu ifadeleri kullandı:

“Ah bir bilebilsem. Ekonominin düzeldiği bir ortamda, muhaliflerin gelme arzusu artabilir. Taraftar nezdinde karşılık bulabilir. Bunu neden yaptıklarını gelip benimle paylaşabilirler. Her Beşiktaşlı, benim için kıymetlidir. Gelip benimle konuşabilirler. 'Neden bağırıyorsunuz' diye sordum. 'Başkan, maç bittikten sonra bağırın dedi' demiş. Bunlar 3 dakika erken başladılar, kronometreleri yanlış. Beşiktaş taraftarının bana sahip çıkması gerekirken buna devam etmesini gerçekten anlamıyorum. Konu ekonomi ise, düzgün gidiyor. Transferlerin de çok iyi olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor'a 3-0 yenildiğimiz gün kahroldum. Ama dün Trabzonspor, Hatay'a yenildi. Başka takım, Hatay'ı yeniyor. Futbol; biraz kısmet, bazen şans. Top sizi sevecek. Sezonun sonunu görmek lazım. Taraftara sabır diliyorum.”

"Onana çok iyi bir futbolcu"

Şenol Güneş'in gözüne giremeyen Kamerunlu oyuncu Jean Onana hakkında da konuşan Çebi, "Onana ile yaptığı paylaşım konusunda konuşmadım. Oyuncularla ilgili görüşmeleri teknik direktör yapar. Onana çok iyi bir futbolcu. Hocamızın adaletine inanıyorum. Eğer birini oynatmıyorsa sebebi vardır." ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler