• Diğerleri

Beşiktaş ve Fenerbahçe'den Çağlar için teklif geldi

21 Ağustos 2019 14:40- Son Güncelleme - 21 Ağustos 2019 17:40
Google news abonelik

Leicester City'de ilk iki haftadaki performansıyla tüm dikkâtleri üzerine çeken milli futbolcu Çağlar Söyüncü adına, genç stoperin temsilcisi Mustafa Doğru önemli açıklamalar yaptı.

 

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Doğru, şöyle konuştu:

 

"Çağlar geçen sezon hazırlık kampını kaçırmıştı. Transferin son günü transfer olmuştu; ayrıca bir adale sorunu yaşıyordu. Önünde oynayan Maguire vardı. İngiliz milli takımın da oyuncusu. Kim ne derse dersin pasaport öncelik. İngilizler öncelikli görev alıyor. Buna rağmen Çağlar oynadığı 8 maçta gerçekten iyi performans gösterdi. Daha fazla da oynamayı hakkediyordu. Ama takımın içinde bulunduğu şartlar, sezon başlayan stoperlerle devam etme isteği, daha fazla süre almasını engelledi. Bu yaz pek çok takımdan teklif aldık; fakat biz ısrarla Leicester'da devam edeceğimizi söyledik. Kendisine inanıyor ve potansiyelini biliyor. İnanılmaz derecede disiplinli çalışıyor. Premier Lig'in ilk maçta da BBC Sports tarafından maçın oyuncusu seçilmişti."

 

Mustafa Doğru, şöyle devam etti:

 

BEŞİKTAŞ VE FENERBAHÇE İSTEDİ

"Beşiktaş ve Fenerbahçe, bu yaz Çağlar'ı transfer etmek istedi. Ancak burada söylediğimi, kendilerine de söyledim. İlgilerine teşekkür ederim. Olabilirliği yoktu. Zaten sayısal olarak, Maguire'nin Manchester United'e gidişi nedeniyle 4 stoper kaldı. Leicester, Çağlar'ı bırakmak istemedi. İtalya, Almanya ve Fransa'dan önemli takımlardan teklifler aldık. Hepsine aynı şeyi söyledik. Galatasaray'ın da Leicester'dan Çağlar'ın transfer koşullarını sorduğunu öğrendik."

AJANSSPOR

En İyi Kurtarışlar | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)