Beşiktaş Yönetiminden Flaş Gaziantep FK ve Hatayspor Maçları Kararı! Geçersiz...

İsa Kethüda
25.02.2023 - 12:06 | Son Güncellenme: 25.02.2023 - 12:14

Beşiktaş haberleri... Süper Lig takımlarından Beşiktaş yönetimi, Hatayspor ve Gaziantep FK ile oynanan maçların geçersiz sayılması gerektiğini vurguladı.

Spor Toto Süper Lig ekibi Beşiktaş yönetimi, ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK için UEFA örneğini verdi ve 'Kalan maçlarda hükmen galibiyet daha önce oynayanlara haksızlık olur' dedi. Başkan Ahmet Nur Çebi, yenildikleri Hatayspor ve berabere kaldıkları Gaziantep FK maçlarının yok sayılmasını istemişti.

Sabah'ta yer alan habere göre; yaşanan deprem felaketi nedeniyle Hatayspor ve Gaziantep FK'nın ligden çekilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu aldığı kararla, iki takımın geçmiş maçlarının aynı şekilde kalacağını, kalan haftalarda ise rakiplerinin 3'er puan alacağını belirtmişti.

Beşiktaş, TFF'nin kararına itiraz etmeye devam ediyor

Beşiktaş Kulübü ise bu karara itiraz etmeye devam ediyor. Konuyla ilgili olarak TFF ile temas halinde olan Siyah-Beyazlılar, başka kulüplerin de bu durumdan rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

İlgini Çekebilir
Çebi'den "Puanlar silinsin"e açıklık
Habere Git

Hatayspor ve Gaziantep FK ile oynanan maçlar geçersiz sayılsın

TFF kararının hem üst sıraları hem de kümede kalma mücadelesini etkileyeceğini belirten Beşiktaşlı yönetimi, Hatayspor ve Gaziantep FK ile oynanan maçların geçersiz sayılması gerektiğini vurguladı. 

Herkesi ilgilendiriyor

Bu durumun sadece kendilerini değil tüm takımları ilgilendirdiğini dile getiren siyah-beyazlılar, doğru uygulamanın UEFA Şampiyonlar Ligi yönetmeliği olduğunu savunuyor.

Münih Türkgücü örneği

Söz konusu yönetmeliğin 28 maddesinin 3. bendinde "Bir kulüp, grup aşamasındaki maçları tamamlamadan diskalifiye edilir veya herhangi bir nedenle yarışmadan çekilirse tüm maçlarının sonuçları geçersiz sayılır ve puanlar kaybedilir" ifadesi yer alıyor. Ayrıca benzer bir durum geçen yıl Almanya'da yaşanmış, 3. Lig'den çekilen Münih Türkgücü kulübünün o güne kadar oynadığı tüm maçlar geçersiz sayılmıştı.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş, şampiyon play-off ile belirlensin iddialarını yalanladı!
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler