Beşiktaş'a fatura yüksek çıktı, transfer askıya alındı!

Beşiktaş transfer haberleri... Forvet transferine yoğunlaşan Beşiktaş orta sahaya da takviye yapmayı düşünüyor. Beşiktaş'ın transfer gündemine gelen Juventus'un orta saha oyuncusu Aaron Ramsey ile ilgili son durum ortaya çıktı. Ramsey Beşiktaş'a transfer olacak mı, maliyeti ne kadar? İşte transferle ilgili yaşanan gelişmeler ve detaylar...
22 Ocak 2021 09:00- Son Güncelleme - 22 Ocak 2021 09:04
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş bir taraftan da transfer çalışmalarını sürdürüyor. Siyah-beyazlı takım forvet transferinin dışında orta sahaya da takviye yapmak istiyor. Beşiktaş’ın gündemine gelen Aaron Ramsey ile ilgili son durum ortaya çıktı. Ramsey, Beşiktaş’a transfer olacak mı? Detaylar haberde…

Ramsey transferinde en büyük engel maliyet

Fanatik’in haberine göre; Adem Ljajic’i elden çıkarmak isteyen Beşiktaş, Galli futbolcuyu transfer etmek için girişimlerde bulundu. Ancak; siyah-beyazlıların önündeki en büyük engel ise futbolcunun maliyeti oldu.

Juventus elden çıkarmak istiyor ama…

Bütçe konusunda yaşadığı sıkıntılar sebebiyle birçok futbolcusundan indirim talep eden Juventus, Aaron Ramsey’i de elden çıkarmak istiyor.

Juventus’ta Ramsey kaç para kazanıyor?

Juventus’ta yıllık 6 milyon Euro kazanan futbolcunun yarım sezon için istediği ücret 3 milyon Euro civarında olduğu için Beşiktaş bu transferde yol alamadı.

Beşiktaş’ın bütçesi yetmiyor

Finansal Fair-Play nedeniyle forvet transferi için 1 milyon Euro bütçe ayırabilen Beşiktaş’ın böyle bir rakamı devre arasında karşılaması zor görünüyor. Siyah-Beyazlılar, bu dönemde işi bitiremezse yeni sezon için Ramsey ile şartları yeniden konuşmayı düşünüyor.

Bu sezon kaç maçta oynadı?

Aaron Ramsey bu sezon Juventus’ta toplam 17 maçta 1 gol 3 asistlik performans sergiledi. Galli oyuncu geçen sezon ise 35 maçta 4 gol 1 asist üretmişti. Ramsey daha önce Arsenal ve Cardiff formalarını giymişti.