Son Dakika Transfer! Burnley Weghorst'u Beşiktaş'tan Geri Çağırabilir

Ajansspor
18.11.2022 - 00:58 | Son Güncellenme: 18.11.2022 - 12:05

Burnley'nin Beşiktaş'ta kiralık olan Wout Weghorst'un ara transferde geri çağırma hakkına sahip olduğu ortaya çıktı. İngilizler bu opsiyonu düşünüyor..

Beşiktaş'ın İngiliz ekibi Burnly'den kiraladığı Wout Weghorst için önemli bir haber çıktı. İngiliz The72 haber sitesine göre, Hollandalı golcünün sözleşmesinde önümüzdeki Ocak ayında geri çağrılma maddesi de yer alıyor. Ve Burnly bu opsiyonu kullanabilir!

Kazancı Weghorst'un şartlarını açıklamıştı

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, Weghorst'un gelecek sezon bonservisiyle birlikte alınmasının hem ekonomik koşullara hem de Burnly'nin Championship'ten Premier League'e çıkıp çıkmamasına bağlı olduğunu açıklamıştı. Kazancı, sözleşmede 10 milyon Euro'luk bir bonservis bedeli biçilse de bunun kendilerince karşılanmasının zor olduğuna da dikkat çekmişti.

Dünya Kupası arasında masaya yatırılacak

Siyah beyazlılar, "Hollandalı santrforu gelecek sezon satın alabilir" miyiz diye planlar yaparken, Burnly cephesinde şoke edici bir haber geldi. İngiliz The72 haber sitesi Burnly'nin Weghorst'u kışın geri çağırma hakkını elinde bulundurduğunu belirtti. Ancak Lancs Live haber sitesi ise geri çağırma konusunda farklı bir bilgi verdi. 

Kompany, 10 gün sonra düşünecek

Söz konusu site, Burnly'nin Weghorst'u Ocak'ta geri alma ihtimalinin çok zor olduğunu belirtti. Sitenin görüştüğü Burnly Teknik Direktörü Vincent Kompany ise " "Dürüst olmak gerekirse üç veya dört gün futbol konuşmayacağım. Sonraki 10 gün bu konuları düşünmeyi planladım" dedi. Türk oyuncu Halil Dervişoğlu'ndan istediği verimi alamayan Kompany, ara transferde forvete takviye istiyor.

Dünya Kupası için kiralık şartını koydu

Weghorst, Burnly ile yaptığı anlaşmada, takımın küme düşmesi halinde başka bir kulübe kiralık olarak gitme hakkını korumuştu. Hollandalı oyuncunun bu maddeyi Dünya Kupası'na gidebilmek için koyduğu belirtiliyor. Nitekim Beşiktaş'ta iyi bir dönem geçiren Weghorst, milli takım kadrosuna seçilip Katar'ın yolunu tuttu.

Senin için hazırladığımız haberler