İşte Beşiktaş'ı isyan ettiren kararın gerekçesi

14 Şubat 2020 02:11- Son Güncelleme - 13 Şubat 2020 23:16
Google news abonelik

TFF Yönetim Kurulu, Beşiktaş'ın Göztepe maçının tekrarı için yaptığı başvuruyu kural hatası olmadığı gerekçesiyle reddetti. Siyah-Beyazlı takım ise bu kararın ardından adeta isyan etti.

 

Hüseyin Göçek savunmasında ne dedi?

Göztepe - Beşiktaş maçının hakemi Hüseyin Göçek ise yaptığı savunmada oyunu, top Göztepeli futbolcuların ayağındayken durdurduğunu ifade etti.

İşte kararın gerekçesi:

Beşiktaş ne açıklama yapmıştı?

Beşiktaş Kulübü, Göztepe maçında kural hatası olmadığına dair yapılan açıklamanın ardından bir bildiri yayınlayarak Türkiye Futbol Federasyonu'ndan kararın yeniden gözden geçirilmesini talep etti.

Siyah-beyazlı kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada, "TFF’den talebimizdir; konu ile ilgili kararın tekrar gözden geçirilmesi, IFAB’tan gelen tavsiye kararının kamuoyu ile paylaşılması, MHK’nın TFF Yönetim Kurulu’na tavsiye kararının kamuyu ile paylaşılması, maçlarda yaşanan pozisyonları yorumlama amacıyla oluşturulan, 50 hakem ve gözlemciden oluşan uygulamanın görüşlerinin kamuoyu paylaşılması, VAR kayıtları ile ilgili Tahkim Kurulu’nda bekleyen talebimizin ivedilikle yerine getirilmesi.

Şeffaflık ilkesine bağlı ve adalet duygusuna uygun şekilde olan bu taleplerimiz yerine getirilmediği takdirde TFF ve tüm kurullarının gözümüzde meşruluğunu yitireceğini tüm kamuoyuna bildiririz” denildi.