Beşiktaş Tüzük Tadili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı!

Akın Ungan
17.09.2023 - 10:53 | Son Güncellenme: 17.09.2023 - 14:49

Beşiktaş, Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu'na uygun tüzük tadili için genel kurul toplantısı düzenledi. Başkan Ahmet Nur Çebi, açıklama yaptı.

Beşiktaş Tüzük Tadili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı!

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş camiası, dünkü 2023 Yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nın ardından bugün, Tüzük Tadili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda tekrar bir araya geldi. Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu'na uygun şekilde tüzük değişikliği yapmak zorunda olan Siyah-Beyazlılar, yeni maddeleri oyladı. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, açıklamalarda bulundu.

"Maddeler uygulanma mecburiyetinden ibarettir"

Ahmet Nur Çebi, "Gecikme, Spor Yasası'ndaki yönetmeliklerin yazılmasını beklemekten kaynaklanmıştır. Bugün oylayacağımız maddeler Türkiye halkının oylarıyla seçtiği meclisten çıkan yasanın tüzük içindeki uygulanma mecburiyetinden ibarettir" ifadelerini kullandı.

"Geçmemesi halinde faaliyetler yasa gereği duracak"

Çebi, "Bunun geçmemesi halinde kulübümüzün faaliyetlerinin yasa gereği durmak zorunda kalacağını ve amatör faaliyetlerimizin sekteye uğrayacağını belirterek sizlerden başkanınız olarak rica ediyorum bugünkü Olağanüstü Tüzük Kongresi'nde maddelerin yasal mecburiyetlerden kaynaklandığını ve asıl modern tüzük değişikliğini en kısa sürede beraber çalışarak yapacağımızı bildirmek istiyorum" dedi.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş Anayasa değiştiriyor, kurullar nefes aldı!
Habere Git

Çebi'nin önergesi kabul edildi

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi tarafından verilen önergede, "Kulüp başkanının izni olmadan denetim yapılamaz" maddesinin çıkarılması oylandı. Oy birliği ile bu madde tüzükten çıkarıldı.

"Algıya gerek yok"

Açıklamalarına devam eden Çebi, "Dediğimiz gibi yasaya aykırı burada hiçbir şey yok. İlave yapılması istenen şeyler başka zaten maddelerde gereği kadar koruma altına alınmış. Burada algı yaratmanın da bir gereği yok. Herkes hayatında yaptığının bedelini ödemekle mükelleftir. Bir başkasının yaptığının cezasını bir başkasına çektiremezsiniz. 3 milyar TL'nin faizi yılda 1 milyar, adam göreve gelecek, ben burayı yöneteceğim diyecek geçmişten gelen 3 milyara bankaya 1 milyar borç ödenecek, sen bundan sorumlusun diyeceksin. Algıya gerek yok. Buraya yönetici bulmamak adına bu tüzüğün bu şekilde geçmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Ahmet Nur Çebi'den sponsorluk açıklaması

Sponsorluk durumu ile ilgili Burhanettin Kireçtepe'nin sözlerine yanıt veren Çebi, "Bizim sponsorumuz pazarlık süreci içerisinde 2 milyon Euro yukarıya ben çektim. Bir ay evvel ben sponsor alacağım diye 2 milyon Euro'nun üstüne bir bardak su içirmedim. Benim sponsorum sezonluk yapıyor bunu. İki ay geç geldim, ben bu iki ayı kesiyorum diye bir şey söylemiyor. Ona da buradan teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun. Ben koruyorum, rahat olun" diye konuştu.

Beşiktaş'ın yeni tüzük tadil taslağı oy çokluğu ile kabul edildi

Beşiktaş Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurul toplantısı, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde yapıldı. Toplantıya Başkan Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu üyeleri, kongre üyeleri ve basın mensupları katıldı. Divan başkanlığını disiplin kurulu başkanı Ahmet Akpınar’ın yaptığı ve 1728 kişinin katılım gösterdiği toplantıda 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu'na uygun olarak yapılması gereken tüzük değişiklikleri görüşülerek oylamaya sunuldu ve kabul edildi.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş’ı canı gönülden seven ve bu saate kadar salonda bizlere eşlik eden herkese teşekkür ederim. Bir sonraki tüzük toplantımıza bugün çok fazla malzeme çıktı. Bu tüzüğü masaya getiren benim yönetimimdi. Kabul edildi. Beşiktaş’a hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonraki süreçte de kulübün menfaatleri için çalışmaya devam edeceğiz. Sizden ricam her zaman birlik ve beraberlik içinde olalım" şeklinde konuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler