Beşiktaş'ın borcu yaklaşık 6 milyar 697 milyon lira olarak açıklandı

İsa Kethüda
16.09.2023 - 14:26 | Son Güncellenme: 16.09.2023 - 14:29

Beşiktaş Denetim Kurulu Üyesi Özgür Şentürk borcu açıkladı. Şentürk, siyah-beyazlı kulübün toplam 6 milyar 696 milyon 974 bin TL borcu olduğu ifade etti.

Beşiktaş'ın borcu yaklaşık 6 milyar 697 milyon lira olarak açıklandı

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş Kulübünün borcunun, 6 milyar 696 milyon 974 bin 534 lira olduğu duyuruldu.

BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen 2023 yılı 2. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Denetim Kurulu Üyesi Özgür Şentürk, mali konularla ilgili üyeleri bilgilendirdi.

Beşiktaş'ın borcu 6 milyar 696 milyon 974 bin 534 lira

Şentürk, siyah-beyazlı kulübün 31 Mayıs 2023 itibarıyla borcunun 6 milyar 696 milyon 974 bin 534 lira olduğunu kaydetti.

İlgini Çekebilir
Çebi müjdeyi verdi! Stat isim sponsorluğunda geri sayım
Habere Git

Denetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, borcun açıklanmasının öncesinde yaptığı konuşmada, siyah-beyazlı kulübün borcunun kontrol edilebildiğini belirterek, şunları söyledi:

"Beşiktaş'ın değişmeye ihtiyacı var. Geleneksel yönetim şekliyle, geleneksel gelirleriyle finansal tablonun döndürülmez olduğunu görüyoruz. Son divan kurulu toplantısında borcun kontrol edilebildiğini söylemiştik. 6,9 milyar brüt, 6,7 milyar TL de net borcumuz var. Bunun da yarısı finansal borçlardan oluşuyor. 

"Finansal sürdürülebilirliği sağlamak için gelirleri arttırmamız gerekiyor"

Bu planlamada ilk olarak borcu yönetmek ve kontrol etmemiz gerekiyordu, birinci aşamayı tamamladık. Beşiktaş'ın finansal olarak başarılı olması, sürdürülebilir başarının en temel kriteri olan finansal sürdürülebilirliği sağlamak için gelirleri arttırmamız gerekiyor. 

"Beşiktaş'ın Avrupa'da da kupayı hedeflemesi lazım"

Beşiktaşlılar olarak artık kavgayı bırakmamız gerekiyor. Biz ayrıştığımız sürece dışarıda rekabet edemeyiz. Beşiktaş'ın hedefinin sadece Türkiye'de kupa olmaması gerekiyor. Beşiktaş'ın Avrupa'da da kupayı hedeflemesi lazım. Türk sporundaki gelirlerin yüzde 60'ı artık sabit. 

İlgini Çekebilir
İşte Beşiktaş'ın Trabzonspor kadrosu! Yıldız oyuncu listede yok...
Habere Git

"Potansiyelimizi kullanabiliriz"

Ticari gelirler ise sizin kontrolünüzde. Beşiktaş'ın avro bazında 240 milyon avro civarı borcu var. Beşiktaş 2017 yılında 220 milyon avro gelir elde etti. Beşiktaş'ın potansiyel geliri bugünkü borcu kadar. Potansiyelimizi kullanabiliriz."

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler