Beşiktaş'ın gözdeleri ortaya çıktı! Teknik direktör...

16 Mayıs 2019 08:22- Son Güncelleme - 16 Mayıs 2019 11:22
Google news abonelik

Beşiktaş’ta geride bıraktığımız hafta yeniden başkan seçilen Fikret Orman ve ekibi, teknik direktör konusunda kolları sıvadı. Siyah-beyazlıların gündeminde 5 teknik adamın olduğu ve teknik adam belirsizliğinin yakın zamanda son bulacağı öne sürüldü. Yeni sezonda Beşiktaş’ın teknik direktörü kim olacak? Beşiktaş, Mircea Lucescu ile anlaşacak mı? Sergen Yalçın Beşiktaş’ın başına mı geçiyor? İşte Beşiktaş’ta son durum.

Fikret Orman yönetimi teknik direktör için kolları sıvadı

Spor Toto Süper Lig’de son 2 haftaya üçüncü sırada giren Beşiktaş’ta pazar günü yapılan genel kurulun ardından Başkan Fikret Orman, yeni dönem için kolları sıvadı.

Toplantıda teknik direktör konusu görüşüldü

Başkan Orman, yeni yönetimle gerçekleştirdiği ilk toplantıda başta sezon sonu ayrılacak olan Şenol Güneş’in ardından takımın başına getirilecek yeni hoca ve kulübün mali durumuna kadar bir çok konuyu masaya yatırdı.

Beşiktaş'ta teknik direktör ne zaman açıklanacak?

2 hafta içinde açıklamayı planlayan Siyah-Beyazlılar, kısa süre içinde Mircea Lucescu, Abdullah Avcı, Sergen Yalçın ve Tayfun Korkut’la görüşmelere başlayacak.

Yabancı tercihinde Lucescu ön planda

Orman’ın yabancı hocada karar kılınması durumunda tercihinin Türkiye’deki futbol ortamını çok iyi bilmesi ve Süper Lig tecrübesi nedeniyle Lucescu olacağı belirtiliyor.

Yerli teknik adamlar arasında Abdullah Avcı bir adım önde

Bu arada yerli adaylar arasında ise Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Abdullah Avcı’nın adı ilk sırada yer alıyor.

Sergen Yalçın da listedeki isimlerden biri

Beşiktaş’ın, sezon içinde Başakşehir’le 5 yıllık sözleşme yenileyen Avcı’nın olmaması durumunda taraftarların son Aytemiz Alanyaspor maçında büyük destek verip takımın başında olmasını istediği Sergen Yalçın’a teklif götüreceği ifade ediliyor.

Tayfun Korkut da seçenekler arasında

Yönetimin bir başka adayı ise Bundesliga’da hocalık deneyiminde bulunan Tayfun Korkut.

Okan Buruk ve Guti de yedekte

Siyah-Beyazlılar bu dört ismin yanı sıra Okan Buruk ve Guti isimlerini de yedekte tutuyor. (Star)