Beşiktaş Haberleri | Büyükekşi şimdi de Hasan Arat ile Serdal Adalı'nın hedefinde

Orhan Gülek
18.11.2023 - 00:56 | Son Güncellenme: 18.11.2023 - 01:00

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Beşiktaş'ta yeni seçimde yarışacak adaylar Hasan Arat ve Serdal Adalı'nın da hedefindeki isim oldu. İşte tüm detaylar...

Beşiktaş Haberleri | Büyükekşi şimdi de Hasan Arat ile Serdal Adalı'nın hedefinde

AJANSSPOR - HABER

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Beşiktaş camiasının hedefi olmaya devam ediyor. Ahmet Nur Çebi ile yıldızı barışmayan Mehmet Büyükekşi, yeni seçimde yarışacak adaylar Hasan Arat ve Serdal Adalı'nın da hedefindeki isim oldu. 

Çebi, "TFF başarısızdır"

Beşiktaş'ta başkanlık seçiminde aday olmayacak Ahmet Nur Çebi ile TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin yıldızı bir türlü barışmadı. Ahmet Nur Çebi, Büyükekşi'nin başkanlığına en baştan karşı çıktı. Bunu da Beşiktaş'ta başkanlığa aday olmayacağını açıkladığı basın toplantısında bir kez daha dile getirdi. Çebi, "TFF başarısızdır. TFF'yi bu arkadaşların yönetemeyeceğini ilk söyleyenlerdenim. Hakemlerle gitmeleri gerektiğini söyleyen bir tek ben vardım. TFF ile mücadele edeceksek, hep beraber edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Başkan seçildiği kongrede Büyükekşi'ye eleştiri

aşkan seçildiği kongrede Büyükekşi'ye eleştiri
Ahmet Nur Çebi, 22 Haziran 2023'te yapılan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulunda tek aday olarak seçime giren Mehmet Büyükekşi'yi aynı kongrede eleştirdi. Kürsüye gelen Çebi, "Seçildikten sonra kurulları atamak yerine, tüm bu kulüpler için Riva'da sandık koyup atama yerine seçimle kurulları yenilemeyi düşünür müsünüz?" diye sordu. 

İlgini Çekebilir
"Bu seçim Beşiktaş'ın köprüden önceki son çıkışıdır"
Habere Git

Çebi Büyükekşi'yi hedef aldı; Büyükekşi masaya vura vura yanıt verdi

Çebi, maçlarında hata yapan hakem Yasin Kol'a tekrar görev verildiğini hatırlatıp, "Alanyaspor maçının hakemi Yasin Kol'u bir daha görmek istemiyoruz" açıklamasını yaptı. Bunu, TFF'ye gidip Mehmet Büyükekşi ile görüştükten sonra yaptı. 

Büyükekşi de aynı sertlikte cevap verdi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin buna yanıtı sert oldu. 18 Ağustos 2023'te düzenlenen MHK'nın seminerinde kürsüye gelen Mehmet Büyükekşi, "Hakem atamalarında kişisel inisiyatifleri tümüyle dışarı çıkaran dijital atama sistemini devreye geçirdik. 'Şu hakemi istemiyoruz, bu hakemi istiyoruz' diye yapılan çağrılar bizde kesinlikle karşılık bulamaz! Bunu herkes bilsin" dedi. Büyükekşi'nin kürsüye vurarak bu açıklamaları yapması dikkat çekti.

Beşiktaş'ta seçim ne zaman?

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 26 Kasım Pazar günü yapılacaktır. 26 Kasım Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 3 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecektir." denildi.

Toplantının daha önce 10 Aralık Pazar günü, çoğunluk sağlanmaması halinde ise 17 Aralık Pazar günü yapılacağı ifade edilmişti.

Olağan idari ve mali genel kurul toplantısının ise 25 Kasım Cumartesi günü, çoğunluk sağlanamaması takdirde ise 2 Aralık Cumartesi günü gerçekleşeceği kaydedildi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler