Beşiktaşlı yöneticiden Balotelli yorumu!

5 Kasım 2019 21:30- Son Güncelleme - 5 Kasım 2019 21:32
Google news abonelik
Beşiktaşlı yöneticiden Balotelli yorumu!

Beşiktaş’ın Eski Yöneticilerinden Erol Kaynar, siyah-beyazlıların gündemini değerlendirdi. Kaynar, Abdullah Avcı, Boyd ve Beşiktaş’ın transfer gündemine geldiği iddia edilen Balotelli hakkında konuştu. Mario Balotelli Beşiktaş’a mı transfer oluyor? Kaynar, bu konuda dikkat çeken bir yoruma imza attı.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Erol Kaynar’ın açıklamaları şu şekilde:

Erol Kaynar: ”Abdullah Avcı, Beşiktaş’ta olduğunun farkındadır”

Beşiktaş’ın artık daha farklı, olumlu olması gerekiyor. Son 2 maç bunu gösterir nitelikteydi. Beşiktaş’ın özgüveni önemli. Bu özgüven, Avrupa maçlarında da yardımcı olacaktır. Braga’yı küçümsemiyorum. Ama Beşiktaş’ın rakibi olabilecek bir takım değil. Beşiktaş çok kötü bir zamanda Avrupa maçları oynadı. Beşiktaş’ın deplasmanda durumu kendi lehine çevirebileceğini düşünüyorum. Abdullah Avcı, Avrupa Ligi’ni kafasında silmişse bilemem. Ama silmemiş olması gerekiyor.

Erol Kaynar: “Beşiktaş için yorgunluktan bahsedilemez”

Abdullah Avcı, Başakşehir’deyken Avrupa maçlarını önemsemiyordu. Beşiktaş’ta teknik direktör olduğunu biliyordur. Beşiktaş’ın mutlaka bir hedefi olması gerekir. Bir de ekonomik problemler var. Beşiktaş için yorgunluktan bahsedilemez. Türkiye Kupası maçları da daha başlamadı.

Erol Kaynar: ”Rebocho konusunda yanıldım”

Boyd’un gözden çıkarıldığı doğru değil. Beşiktaş’ta kimin iyi, kimin kötü olduğunu kimse bilmiyordu. Takım o kadar sorunlarla uğraştı ki. Bir de seçim süreci vardı. Her şey karmakarışıktı. Rebocho’yu da nereden almışlar dediğim noktaya geldim ama derbide beni şaşırttı. Hangi futbolcunun ne kadar iyi olduğunu yeni anlamaya başladık. Takım kendine gelmeye başladı. Boyd adına karar vermek için çok erken bence.

Erol Kaynar: “Beşiktaş’ın önce kendi içindeki ekonomik dengeyi oturtması lazım”

Beşiktaş’ın Ocak ayında transfere ihtiyacı var. Ahmet Nur Çebi de bunu söyledi. Beşiktaş’ın önce kendi içindeki ekonomik durumu oturtması lazım. Bir taraftan da transfer ihtiyacı var tabi ki. Fakat; öncelikli olan iç dengeyi halletmek. Buna dikkat ederek ilerleyeceklerdir. İç bünyedeki hava olumlu olursa düşünülebilir. İçeride sıkıntılar varken yeni bir yük koymak yanlış olur. Planlamayı Ahmet Başkan nasıl yapacak? Onu zamanla göreceğiz. Beşiktaş’ın tabi ki kadrosunda açıklar var.

Balotelli Beşiktaş’a mı transfer olacak?

Mario Balotelli ile ilgili bir transfer gelişmesi beklemiyorum. Ahmet Nur Çebi’nin de böyle düşündüğünü sanıyorum. Ahmet Nur Çebi’nin tribün şovuna gireceğini düşünmüyorum.