Beşiktaş'ta bir dönem bitiyor! Oğuzhan...

29.03.2019 - 10:06 | Son Güncellenme: 29.03.2019 - 13:06

Beşiktaş’a FEDA döneminde gelen ve siyah-beyazlı forma altında iki şampiyonluk yaşayan takım kaptanı Oğuzhan Özyakup’un menajerlerinin, yeni sezon için birçok kulüple temas halinde olduğu ortaya çıktı. 

Oğuzhan Özyakup, Brighton ile temas kurdu

Hollanda’da AZ Alkmaar’ın altyapısından yetişen 26 yaşındaki Oğuzhan için Ajax ile görüştüğü belirlenen menajerlerin, İngiltere Premier Lig ekibi Brighton ile de temas kurduğu öğrenildi.

Beşiktaş'ta kalmak istemiyor

Menajerlik yetkisini uzun süre önce bir Hollandalı şirkete veren Oğuzhan için arayışlarda olan menajerlerin, yetenekli oyuncunun artık Beşiktaş’ta kalmasını istemediği ileri sürüldü.

Oğuzhan kariyerinde yeni bir sayfa açmak istiyor

Oğuzhan’a kariyerinde yeni bir sayfa açmayı planlayan menajerlerin, sezon bitiminde Beşiktaş Yönetimi’ne bir kaç tane somut teklif getirecekleri ifade edildi.

Beşiktaş'a para kazandırması bekleniyor

Beşiktaş ile maddi anlamda iyi bir sözleşmesi bulunmasına rağmen yedek kulübesinde oturmak yerine sürekli oynamayı tercih eden Oğuzhan’ın tek şartının ise kulübün de para kazanması olduğu belirtildi.

Satış opsiyonlu olarak başka bir kulübe kiralanması da düşünülen Oğuzhan’ın böyle bir ayrılığa sıcak bakabileceği vurgulandı. 

Oğuzhan'ın Beşiktaş'a maliyeti ne olmuştu?

Eski günlerine dönmek için, kariyerinde köklü değişiklikler yapmaya karan veren siyah-beyazlı futbolcu, 2008’de AZ Alkmaar’dan Arsenal U18 takımına transfer olmuş, 2012’de ise 500 bin euro karşılığında Beşiktaş’a gelmişti.

Oğuzhan Özyakup'un bu sezonki performansı

Oğuzhan Özyakup bu sezon 25 maçta 779 dakika süre aldı ve 1 gol 3 asistlik performans ortaya koydu. (Skorer)

Senin için hazırladığımız haberler