Beşiktaş'ta çatı skandalı! Çebi, mahkemeye gidiyor!

15 Aralık 2019 12:00- Son Güncelleme - 15 Aralık 2019 12:10
Google news abonelik

Beşiktaş'ta uzun uğraşlar sonrasında yapılan Vodafone Park ile ilgili şaşırtan bir gerçeğin ortaya çıktığı gündemde. Stadın çatısının dış kaplama işini üstlenen firmanın yurt dışından numune olarak 1. sınıf membran getirdiği ancak daha düşük kalitede malzeme kullandığı ortaya çıktı. Başkan Çebi ve ekibi konuyu mahkemeye taşıma kararı aldı.

Çebi yönetimi, Vodafone Park'a da el attı

Göreve geldiği 20 Ekim tarihinden bu yana kulübü A'dan Z'ye inceleyen Beşiktaş'ın yeni yönetimi, Vodafone Park'a da el attı. Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi, yapılan araştırma sonrası stadın çatısında kullanılan membranın kendilerine sunulan koşullara uymadığını belirledi.

İkinci sınıf membran kullanılmış

İkinci sınıf membran kullanılmış

Sabah'ın haberine göre; çatının dış kaplaması için yurt dışından getirilen birinci sınıf membranları dönemin yönetimine sunan yüklenici firmanın, koşullara uymadığı, ikinci sınıf membran kullandığı ortaya çıktı.

Beşiktaş dava açacak

Beşiktaş dava açacak

Sözleşme dışı olan membranlarla ilgili raporlarını hazırlayan Beşiktaş yönetiminin, söz konusu firmaya dava açarak konuyu mahkemeye taşıyacağı kaydedildi.

Ay sonuna kadar 20 milyon TL lazım

Bu arada yönetim para bulmak için çalışmalarına devam ediyor. Ay sonuna kadar 20 milyon TL paranın lazım olduğu öğrenildi.

Vodafone Park'ın özellikleri neler?

Vodafone Park'ın özellikleri neler?

Açılış: 10 Nisan 2016

Maliyet: 407 milyon TL

Kapasite: 41 bin 903

Loca sayısı: 147

Alttan Isıtma: Var

Çim Tipi: Hibrit

Ekolojik Yapı: Yağmur suyu depolanmakta

Bu kez hakem futbolcu dövdü! İşte o görüntüler...