Gelişim Direktörü Önder Karaveli Beşiktaş'tan Ayrılıyor! İşte Yeni Takımı

24.09.2022 - 16:55 | Son Güncellenme: 24.09.2022 - 17:19

Sergen Yalçın'ın ardından geçici olarak teknik direktörlük yapan Önder Karaveli, Beşiktaş Gelişim Direktörülüğünden ayrılarak TFF 1. Lig takımının başına geçiyor.

Geçtiğimiz sezon Sergen Yalçın’ın ardından geçici süreliğine Beşiktaş Teknik Direktörü olarak görev yapan Önder Karaveli, görevinden ayrılma kararı alarak, Siyah-Beyazlı kulüpteki kariyerine Gelişim Direktörü olarak devam etti. 48 yaşındaki Karaveli, birinci adamlığa geri dönmeye hazırlanıyor.

TFF 1. Lig yolcusu

Orta Çizgi'nin haberine göre Önder Karaveli, TFF 1. Lig ekibi Adanaspor’un Teknik Direktörü olmaya hazırlanıyor. Adanaspor’la prensip anlaşmasına varan Karaveli’nin pazartesi günü Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile görüşeceği ve başkandan müsaade isteyeceği kaydedildi. Karaveli'nin Çebi ile yapılacak görüşmenin ardından Adana’ya gidip resmi sözleşmeye imza atacağı öğrenildi.

Karaveli'nin koltuğuna Halim Okta

Beşiktaş'ta Önder Karaveli'nin ayrılması durumunda boşalacak Gelişim Direktörlüğü pozisyonuna Halim Okta'nın getirilmesi bekleniyor. Halim Okta, geçtiğimiz sezon Önder Karaveli'nin Covid-19 olması sebebiyle Beşiktaş'ın Çaykur Rizespor ile oynadığı maçta Karaveli'nin yerine kulübede görev almıştı. Antrenörlük kariyerine Kartalspor'da başlayan Okta, 2009 yılında adım attığı Siyah-Beyazlılar'da yardımcı antrenör olarak görev almakta.

Duygulandırarak başlamıştı

Karaveli, Beşiktaş’ın başındaki ilk maçına Kayserispor’u 4-2 mağlup ettiği karşılaşmada geçici teknik direktör olarak gelmişti. Maç esnasında Beşiktaş taraftarının tezahüratlarına eşlik ettiği gözlemlenen Karaveli, karşılaşmanın ardından yaptığı basın toplantısında Serpil Hamdi Tüzün ile ilgili söylediği sözlerle siyah beyazlı taraftarları duygulandırmıştı.

Karaveli maç sonu düzenlenen basın toplantısında, "Sergen hocamı beni, Ziya hocaları, Rıza hocaları, hepimizi daha futbol oynarken antrenörlüğe hazırlayan, okulundan geçiren, üstümüzde büyük emeği olan, hocaların hocası, duayen Serpil Hamdi Tüzün hocama bu galibiyeti hediye etmek istiyorum. Türk futboluna çok şey kattı. Hayatını Beşiktaş'a adayan insanlardan biridir." ifadelerini kullandı.

Resmiyet kabusa döndü

Önder Karaveli, geçici teknik direktör olarak görev yaptığı zaman diliminde iyi sonuçlar alarak yönetimin teknik direktör arayışlarına ara verdirdi. Beşiktaş’ın Süper Kupa’yı almasının ardından Ahmet Nur Çebi yönetimi Karaveli ile resmi sözleşme imzalamaya karar verdi. 13 Ocak 2022’de Beşiktaş’ın Teknik Direktörü olan Karaveli, yaptığı açıklamada altyapı ile A takım arasında köprü olacağını ve bol bol gençleri oynatacağını söylemişti.

"Başkanım ölmek üzereyim"

İlerleyen haftalarda alınan başarısız sonuçların ardından Beşiktaş’ta Önder Karaveli ile yollar 25 Mart 2022’de ayrıldı ve yerine Fransız Teknik Direktör Valerien Ismael geldi. Divan Kurulu’nda Önder Karaveli hakkında konuşan Ahmet Nur Çebi, kimseyi görevinden almadığını, Karaveli'nin kendisi ayrılmak istediğini belirtti. Çebi, çevreden gelen baskı ve eleştirilerin üzerine Karaveli'nin "Başkanım ölmek üzereyim" dediğini ifade etti.

1.67 puan ortalaması

Beşiktaş’a Teknik Direktör olarak attığı imzadan sonra 12 karşılaşmaya çıkan Karaveli, maç başına 1.67 puan ortalaması yakaladı.

Senin için hazırladığımız haberler