Beşiktaş'ta flaş ayrılık! Radyospor'da açıklandı!

26 Ağustos 2019 14:58- Son Güncelleme - 26 Ağustos 2019 15:11
Google news abonelik

Beşiktaş forması giyen Şilili futbolcu Gary Medel, Bologna ile anlaşmaya vardı. Futbolcu ile ilgili son gelişmeleri ünlü İtalyan gazeteci Lorenzo di Caprio, Radyospor’da açıkladı.

Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan di Caprio, net ifadeler kullandı. Lorenzo Di Caprio’nun açıklamaları şu şekilde:

Beşiktaş, Medel transferinden ne kadar kazanacak? Sözleşme şartları...

Beşiktaş ve Bologna Medel’in transferi için anlaştı. Bundan böyle Gary Medel, İtalya’da oynayacak. Bu anlaşma sağlandı. İyi de bir ücret kalacak. Inter’deki geçmişi ortada. Beşiktaş ise bu transferden 2 milyon Euro kazanacak. 2+1 yıllık anlaşma sağlandı.

"Bologna, Medel gibi bir oyuncuya ihtiyaç duyuyordu"

Beşiktaş bence bu anlaşmadan mutlu. Bologna da böyle bir oyuncuya ihtiyaç duyuyordu. İtalya’yı bilen ve Inter’de başarılı olmuş bir oyuncuyla anlaştılar. Anlaşma bana göre net. Taraflar el sıkıştı.

"Bologna için zorlu bir transfer müzakeresi oldu"

Medel bu akşam ya da yarın sabah İtalya’da olacak. Takımına katılacak. İtalya’da yeni sezon başladı. Bologna’ya gelmesi bekleniyor. Uçağı tam kaçta bilemiyorum ama beklenti bu. 1 hafta önce bu görüşmeler başladı. Bologna için zorlu bir transfer müzakeresi oldu. Ama sonuç aldılar. Beşiktaş ile kesin olarak anlaşma yapıldı. 2 milyon Euro kazanacak Beşiktaş. Bonuslar var mı şu an için bilemiyorum.

"Bence Medel için de iyi bir fırsat"

Her şeyden önce Medel çok iyi bir oyuncu. İtalya Ligi’ni çok iyi  tanıyor. Inter’de başarılıydı. Bologna’nın böyle bir oyuncuya ihtiyacı vardı. Agresif bir oyuncu. İtalya Ligi’ne uyum sağlar. Bence onun için de iyi bir fırsat. Burada klasını ortaya koyacaktır.

"Medel'in Bologna'da başarılı olacağını düşünüyorum"

İtalya Ligi yeniden eskisi gibi iddialı olmak istiyor. Serie A kaliteli oyuncularla dolu. Bologna’nın ihtiyacı vardı ve bu ihtiyacı da gerçekleştirdiler. Bologna ile iyi bir sezon geçireceğini düşünüyorum. İtibar gördüğü bir ülkede oynayacak. Başarılı olacağını düşünüyorum.