Beşiktaş'ta yıldız oyuncular maaş indirimini kabul etmedi

04.04.2020 - 12:02 | Son Güncellenme: 04.04.2020 - 12:06

Beşiktaş'ta yıldız oyuncular maaş indirimini kabul etmedi

TFF Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş; Vida, Lens, Ljajic, N’Koudou ve Victor Ruiz gibi yüksek yıllık ücret alan yabancılardan maaş indirimi isteyen ancak olumsuz yanıt alan siyah-beyazlı yönetim, yeni koşulları kabul etmeyen isimlerle yollarını ayıracak.

İndirim istendi

Koronavirüs salgınının vurduğu futbol ekonomisindeki mali krizden çıkmanın yollarını arayan ve bu nedenle sözleşmesi devam eden yabancı oyuncularla ön görüşme yaparak indirim isteyen Beşiktaş Yönetimi, bu konuda ikinci hamlesini de gündemde tutuyor.

Teklif gelmesi halinde yollar ayrılacak

Skorer'de yer alan habere göre; Şimdiye kadar görüştüğü yabancılardan maaş indirimi konusunda olumsuz yanıt alan siyah-beyazlılar, yüksek ücret alan Domagoj Vida, Jeremain Lens, Kevin N’Koudou, Victor Ruiz ve Adem Ljajic gibi isimlerle teklif gelmesi halinde yollarını ayırmaya çalışacak. Takım bütçesini aşağıya çekerek Beşiktaş’ın gelecek sezonlarını kurtarmak isteyen yönetim, bu oyuncuların önüne “kontrat yapılandırma” ile “teklif getirme” seçeneklerini koyacak.

Kiralık oyuncuların yerine yine kiralık isimler alınacak

Yüksek ücret alan yabancılardan Türkiye’de kalmak istemeleri halinde ellerini taşın altına koyarak fedakarlık isteyecek olan yönetim aksi durumda yolları ayırmak için ortak bir çözüm bulmaya çalışacak. Yeni dönemde takıma, ucuz ve yetenekli gençleri monte etmek isteyen siyah-beyazlılar, kiralık oyuncuların yerine yine kiralık isimler alacak.

Bütçe 30 milyonun altına düşecek

Bütçeyi 30 milyon euronun altına çekmek isteyen yönetim ilk olarak Vida, Ljajic ve Lens ile ya sözleşme güncelleme ya da teklif getirmeleri konusunda masaya oturacak. Takımdan ayrılmak isteyen oyunculara zorluk çıkarmayacak olan siyah-beyazlılar, 4-5 senelik yeni bir yapılanmaya gidecek.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler