Beşiktaş’tan Boks Sporucucu Emin Erdoğdu Menajer Zeki Karalı Açıklaması

Orhan Gülek
05.02.2023 - 17:25 | Son Güncellenme: 05.02.2023 - 17:35

Beşiktaş Kulübü, boks takımı sporcularından Emin Erdoğdu ve idari menajer Zeki Karalı'nın ayrılığı hakkındaki dedikodulara yanıt verdi. İşte detaylar.

Beşiktaş’tan Boks Sporucucu Emin Erdoğdu Menajer Zeki Karalı Açıklaması

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş Kulübü, boks şubesinde son günlerde yaşananlar ve ortaya atılan iddialar nedeniyle bir açıklama yaptı. 

Beşiktaş, tüm detayları paylaştı

Beşiktaş Boks Şubesi sporcularından Emin Erdoğdu ile idari menajer ve başantrenör olarak görev yapan Zeki Karalı, siyah beyazlı takımdan zorla uzaklaştırıldıklarını iddia etmişti. İddialar sonrası Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklamada, Zeki Karalı ve Emin Erdoğdu ile yaşananlarla ilgili detaylar paylaşıldı.

Küfür söz konusu

Siyah beyazlı kulüp, boksör Emin Erdoğdu’nun sosyal medyada kulübü eleştirmesinin Beşiktaşlılık değerleriyle uyuşmadığını söylerken, amatör sporlardan sorumlu yönetici Seyit Ateş’e küfürlü sözler sarf ettiği belirtildi.

İlgini Çekebilir
VİDEO | Beşiktaş taraftarına yapılan arama tepki çekti!
Habere Git

Zeki Karalı’nın sağlık durumu açıklandı

Öte yandan, antrenör ve şube menajeri olan Zeki Karalı’ya ilerleyen yaşı nedeniyle farklı bir görev teklif edildiğine dikkat çekilirken, yapılan sağlık kontrolünde Karalı’nın ‘faal olarak görev yapamayacağının’ tespit edildiği açıklandı.

İşte Beşiktaş’ın Emin Erdoğdu ve Zeki Karalı açıklaması

“Yakın zamana kadar Kulübümüzün boks şubesi bünyesinde yer alan bir sporcunun iddiaları üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur. Beşiktaş JK’nın hassas olduğu konuların bilincinde olunarak bunun kullanılmaya çalışıldığını söz konusu sporcu için üzüntü verici bir şekilde takip ettik. 120 yıllık şanlı tarihi boyunca sporcularının her birine aile bireyi gibi davranan Kulübümüz, maddi ve manevi olarak bünyesinde yer alan herkese istisnasız bir şekilde destek olmakla birlikte, hiçbir zaman fırsatçılığa müsaade etmemiştir ve etmeyecektir.”

"Kulübümüz kendisini affetmiştir"

“Söz konusu sporcu daha önce sosyal medyadan Beşiktaşlılık değerleriyle uyuşmayan bir paylaşımda bulunmuştur. Kendisiyle görüşme gerçekleştiren Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Seyit Ateş, bu davranışın yanlış olduğunu aktarırken, “Bir abin olarak buradayım. Lütfen her meseleni gel, bana anlat” ifadeleriyle de sporcuyu geri kazanma adına çaba sarf etmiştir. Buna karşın sporcunun görüşmenin ardından Sayın Ateş’e yönelik küfürlü sözler sarf ettiği tespit edilmiştir. Küfürü kabul eden ve özür dileyen sporcu, 12 Ocak’ta Kulübümüzden ayrılmak için dilekçe vermiştir. Bu sporcuyla Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi de görüşerek kendisine nasihatlerde bulunurken, Kulübümüz kendisini affetmiştir."

"Ayrılmakta ısrarcı olmuştur"

“Kendisinden sağlık raporu talep edilirken, hastaneden alınan rapor doğrultusunda bu sporda faal olarak görev yapamayacağı tespit edilmiştir. Ardından kendisine yine İdari Menajerlik teklifimizi iletmemize rağmen ayrılmakta ısrarcı olmuştur. Sürecin ardından Kulübümüz kendisine tüm haklarını teslim ederek yolları ayırmıştır. Yaşanan süreci şeffaf bir şekilde kamuoyuna aktarırken, taraftarlarımızdan bu şekilde karalayıcı ve gerçeği yansıtmayan ifadelere itibar etmemelerini önemle rica ederiz.”

Senin için hazırladığımız haberler