Beşiktaş'tan Emre Akbaba atağı! Üçlü takas...

1 Haziran 2018 09:07- Son Güncelleme - 1 Haziran 2018 09:07
Google news abonelik
Transferde para harcamaktan çok elinde bulunan ancak yararlanamadığı oyuncuları kullanma politikasıyla hareket eden Beşiktaş yönetimi, Emre Akbaba için son derece cazip bir teklif sundu. Cevap bekliyor...
Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, transfer piyasasında yine aktif rol oynayacak. Önceki gün Şenol Güneş ve yönetim arasında yapılan yaklaşık 5 saatlik zirvede alınan kararlar bir bir uygulamaya konuluyor.
Güneş'le yapılan sözlü toplantının ardından Hoca'dan istenen yazılı rapor hazırlanıyor. Tecrübeli ismin raporunu hafta başında yönetime teslim etmesi bekleniyor. Toplantıda yönetim transfer konusunda para harcamama kararı aldı. Eldeki faydalanılamayan oyuncular takasta kullanılacak ve ihtiyaçlar giderilecek.
Akşam'ın haberine göre; Kartal'ın kadrosunda görmek istediği Alanyaspor'un genç oyuncusu Emre Akbaba hedefteki ilk isim. Alanyaspor'un 5 milyon euro istediği bu oyuncu için Beşiktaş son derece cazip bir takas önerisinde bulunacak.
Yönetimin aldığı karara göre Emre'ye karşılık 3 isim teklif edilecek: İşte o isimler...
Vagner Love
Mustafa Pektemek
Aras Özbiliz
Ancak Vagner Love'ın aldığı sezonluk ücreti Alanyaspor cephesinin kabul etme ihtimali zor. Vagner Love, sezonluk 2 milyon euro garanti para alıyor.

EMRE GELMEYİ ÇOK İSTİYOR

 Alanyaspor'un geçen sezon ligde kalmasında büyük pay sahibi olan ve Milli Takım'a kadar yükselen Emre Akbaba da Beşiktaş forması giymek istiyor. Emre Akbaba daha önce, "Yönetim bana bu sezon kal, sezon sonu kolaylık gösteririz" diye söz verdi açıklaması yaparak, ayrılma niyetini ortaya koymuştu. Transfer döneminin resmen başlamasının ardından taraflar arasında görüşmelerin daha somut şekilde ilerlemesi bekleniyor.