Beşiktaş'tan Fatih Altaylı için hukuki işlem kararı! Şenol Güneş...

İsa Kethüda
30.09.2023 - 14:54 | Son Güncellenme: 30.09.2023 - 15:02

Süper Lig takımlarından Beşiktaş Kulübü, gazeteci Fatih Altaylı'nın Şenol Güneş ile ilgili sarf ettiği sözler üzerine hukuki işlem başlatılacağını açıkladı.

Beşiktaş'tan Fatih Altaylı için hukuki işlem kararı! Şenol Güneş...

AJANSSPOR-HABER

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş Kulübü, teknik direktör Şenol Güneş ile ilgili sert ifadeler kullanan gazeteci Fatih Altaylı ile ilgili resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaptı.

Fatih Altaylı’yı şiddetle kınıyoruz!

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"YouTube kanalındaki bir yayınında Teknik Direktörümüz Şenol Güneş hakkında eleştiri sınırlarını aşan ifadeler kullanan Fatih Altaylı’yı şiddetle kınıyoruz.

Terbiye sınırlarını aşan çirkin ifadeler kullandı

Eleştiri her medya mensubunun en doğal hakkıdır ancak Fatih Altaylı düşüncelerini açıklarken; basın mensubuna yakışmayan ve terbiye sınırlarını aşan çirkin ifadeler kullanmıştır.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'tan Fatih Altaylı'ya Şenol Güneş tepkisi: "Özür dileyin!"
Habere Git

Hukuki işlem başlatılacak

Başta adı her daim başarılar ve şampiyonluklarla anılan Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile ilgili hakarete varan ifadeleri için Fatih Altaylı hakkında olmak üzere bundan sonra da haddini aşan kişilerle ilgili ivedilikle hukuki işlemlere başlayacağımızı kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

Bilindiği üzere Siyah-Beyazlı ekibin Adana Demirspor'a deplasmanda 4-2 yenildiği karşılaşma sonrası Salih Uçan rakip takım futbol direktörü Gökhan Göktürk’le sohbet edip, hasret giderirken Şenol Güneş araya girmiş ve yıldız oyuncuyu iterek soyunma odasını göndermişti.

Fatih Altaylı: "Şenol Güneş'in bu ilk vukuatı değil"

Gazeteci Fatih Altaylı, Şenol Güneş'in bu hareketiyle ilgili kendi YouTube kanalında şu ifadeleri kullandı: "Şenol Güneş'in bu ilk vukuatı değil. Şenol Güneş bir yandan kasaba felsefecisi edasıyla acayip acayip laflar ediyor kimsenin anlamadığı ve çok babacanmış pozlarına giriyor. Diğer taraftan da bu tabirim için beni bağışlayın ama “Hödükçe” davranışları sürdürüyor. 

İlgini Çekebilir
Togolu futbolcu rehin kaldı, federasyon sessiz!
Habere Git

Bir futbolcu üstelik geçmiş dönemden galiba altyapısında oynadığı dönemden ya da altyapısıyla maç yaptığı dönemden kalan bir dostluğuna, bir abisine selam vermek istiyor. Rakipte o sırada Beşiktaş'ı yenmiş takımdan. Şenol Güneş, arkadaşıyla kucaklaşan Salih Uçan'ı ite-kaka yolluyor. Ya sana ne oluyor kardeşim? Ama bu Şenol'un ilk vukuatı değil. Şenol Güneş böyle sürekli acayip hareketlerle gündeme geliyor. 4-2 yenilmişsin zaten. Salih Uçan'ın suçu değil. Büyük oranda ortak suçu, teknik direktörün suçu.

"Bana sorarsan Beşiktaş camiasına hiç yakışmıyor"

Ne oluyor abi. Yenildin diye rakibinle konuşamayacak mısın, yenildin diye rakibi tebrik edemiyecek misin? Ayrıca da Aboubakar gidip tebrik ederken yemiyor bir şey demeye. Salih Uçan'ı ite-kalka yolluyor. Şenol Güneş zaten böyle birisi. Garip hareketleri olan garip birisi. Bana sorarsan Beşiktaş camiasına hiç yakışmıyor. Beşiktaşlılar belki bana kızacaktır ama ben adamlık yorumluyorum, insanlık yorumluyorum. Ne itiyorsun çocuğu, tanıdığı birine selam verecek, ne olacak? Dünyanın sonu mu. Ama Şenol Güneş bu" 

Umut Tahir Güneş: "Terbiyeli olun, hocamızdan özür dileyin"

Beşiktaş Kulübü Basketbol Şube ve Akatlar Spor Kompleksi Tesisleri'nden Sorumlu Yöneticisi Umut Tahir Güneş de, gazeteci Fatih Altaylı'nın Şenol Güneş ile ilgili sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Güneş açıklamasında, "Hocamız Şenol Güneş’e karşı “Hödükçe” açıklamalarda bulunan Fatih Altaylı haddini bilsin. Beşiktaş camiası sizin medyada şov alanı olarak kullanacağız bir camia değil. Terbiyeli olun, hocamızdan özür dileyin" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Morutan davasında Galatasaray'a müjde!
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler