Beşiktaş'tan Galatasaray'a Mesut Bakkal cevabı

3 Haziran 2020 19:58- Son Güncelleme - 3 Haziran 2020 19:58
Google news abonelik

Beşiktaş resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın açıklamasına cevap verdi.

Siyah-Beyazlı takımın internet sitesinden yapılan açıklamada, "Sayın Mesut Bakkal’ın yaşam öyküsünü anlattığı kitabındaki itirafları doğrultusunda, 1986-87 sezonu şampiyonluğunun Kulübümüz adına yeniden tescili için Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmış olduğumuz müracaat ile ilgili Galatasaray Spor Kulübü’nün 1 Haziran 2020 tarihinde yapmış olduğu açıklamaya cevabımızdır.

Öncelikle söylemek isteriz ki Galatasaray Spor Kulübü’nün bu açıklamasının muhatabı nasıl ki Sayın Mesut Bakkal ise bu hususta Kulübümüzün muhatabı da ilgili kararı verecek olan Türkiye Futbol Federasyonu’dur." ifadelerine yer verildi.

Beşiktaş Onrusal Başkanı Süleyman Seba'nın 'Şerefli ikinciliklerimiz ile gurur duyuyoruz' açıklamasının hatırlatıldığı metinde, "Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’nin yapmış olduğu açıklamaları ‘Talihsizlik’ olarak nitelemekten daha ziyade bu söylemlere muhatap kalınarak şampiyon olmak asıl talihsizliktir.

Kulübümüz tarafından kazanılmış olan şampiyonlukların ve kupaların ‘Şeref’imiz ile oynayıp ‘Hakkı’mız ile kazanıldığı tüm spor camiasında çok iyi bilinmektedir. Bundan sonra da böyle olacaktır." sözlerine yer verildi.

Galatasaray ne açıklama yapmıştı?

Galatasaray ne açıklama yapmıştı?

Sarı-Kırmızılı takım geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Rakibimizi, geçmişten kupa çıkartma çabalarını bir kenara bırakarak saha içinde adil, dürüst ve sportmence bir yarış içerisinde şampiyonluk kazanmaya davet ediyoruz" ifadelerine yer verilmişti. (GALATASARAY'IN AÇIKLAMASININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

Mesut Bakkal'ın kitabında ne yazıyor?

Mesut Bakkal, 'Mesut Bir Adamın Hikayesi' adlı kitabında 1986-1987 sezonunda formasını giydiği Denizlispor ile ligin sondan bir önceki haftasında İstanbul'da karşı karşıya geldikleri Beşiktaş ile 1-1 berabere kalınca Galatasaray'dan teşvik primi aldığını yazdı. (MESUT BAKKAL'IN TEŞVİK PRİMİ HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.