• Diğerleri

Beşiktaş'tan açıklama: "Lens gitmek istedi"

22 Mart 2020 15:33- Son Güncelleme - 22 Mart 2020 15:42

TFF Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, ülkesine gitmek isteyen Jeremain Lens, liglerin ertelenmesi ve koronavirüs salgını ile ilgili A Spor'a açıklamalarda bulundu.

Torunoğulları'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Evde bulunmamız gerekiyor diye düşünüyorum"

"Evde bulunmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Sevdiklerimizi düşünmemiz gerekiyor. Evde kalmanın ne kadar ciddi olduğunu artık anlamamız gerekiyor. Bu hafife alınacak bir durum değil. Ümraniye'de şu an sadece koruma görevlileri var, tesis müdürümüz var. Biz devletin yapmış olduğu uyarılara harfiyen uymak zorundayız: İnşallah bu kötü virüsden en yakın zamanda kurtuluruz."

"Futbolcuların ve FIFA'nın da anlayış göstereceğini düşünüyorum"

"17 Nisan'dan sonra nasıl bir motivasyon olur onu kestiremiyorum. Sonuçta futbolcular da evlerinde çalışmalarına devam ediyor. Ekonomik olarak şu anda dünya futbolu dip yaptı. 17 Nisan'dan sonrasını düşünmek ve kontratları düzenlemek gerekiyor. Futbolcuların ve FIFA'nın da anlayış göstereceğini düşünüyorum. Ekonomi durdu. Önümüzdeki yıl sponsorlar da kontratları gözden geçirecektir. Tek amacımız virüsün gitmesi."

"Oyuncularımızla görüşüyoruz"

"Oyuncularımızla görüşüyoruz"

"Oyuncularımızla görüşüyoruz. Yapılacak bir şey var herkes olduğu yerde kalması gerekiyor sevdikleri için. "

"Gidemezsin dedik"

Lens aramızda olan ilişkiden dolayı aradı ve "Hollanda'ya gitmek istiyorum, ne yapmam lazım" dedi, "Biz de gidemezsin" dedik. Ben de gidemiyorum. Bu her oyuncu için geçerli. Halkımızdan tek bir ricam var; lütfen evinizde kalın. Bu sizin ve sevdikleriniz için.

Burnley - West Ham United (3 -0) - Maç Özeti - Premier League 2019/20