Beşiktaş'tan Pınar Karşıyaka açıklaması!

02.02.2019 19:36 - Son Güncelleme -
Beşiktaş'tan Pınar Karşıyaka açıklaması!

Beşiktaş Kulübü, Basketbol Süper Ligi'nde oynanan Pınar Karşıyaka - Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmasında yaşanan olaylar ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Beşiktaş Sompo Japan Takımımız, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 17. haftasında Pınar Karşıyaka’ya uzatmaya giden karşılaşmada 89-87 mağlup olmuştur.

Ekran başında ve salonda bulunan basketbolseverlerin heyecanla takip ettiği bu kaliteli ve çekişmeli maçın ardından salonlarda görmek istemediğimiz ve sporun ruhuna hiç yakışmayan son derece üzücü olaylar meydana gelmiştir.

Pınar Karşıyaka yardımcı antrenörü İnanç Koç’un kendisini tebrik etmek isteyen Yardımcı Antrenörümüz Aleix Duran’ın akreditasyon kartını koparmasına ve Duran’a fiziksel saldırıda bulunmasına büyük bir dehşet ve üzüntüyle tanık olduk.

Kulübümüzde geçmişte sporcu olarak görev yapmış ve bulunduğu konum gereği sporseverlere örnek olması gereken İnanç Koç’u sergilemiş olduğu spor ahlakına yakışmayan fiilleri nedeniyle şiddetle kınıyor, gerekli cezayı alması için Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ilgili kurullarını göreve davet ediyoruz.

Maçta neler yaşanmıştı?

Pınar Karşıyaka'nın Beşiktaş'ı 89-87 mağlup ettiği maçın ardından olaylar çıktı. Pınar Karşıyaka heyeti, Beşiktaş yardımcı antrenörü Aleix Duran'a saldırıda bulundu. Karşıyaka koçu İnanç Koç, İspanyol antrenöre yumruk attı, akreditasyon kartını yırttı!

AJANSSPOR

Fenerbahçe'den Hababam Sınıfı paylaşımı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up